"Укрзалізниця" поділить потяги на 3 класи - комфорт, стандарт та економ

Планується, що ціни на потяги класу комфорт та стандарт регулюватиме "Укрзалізниця", а ціни на потяги класу економ - держава

Открытый источник

"Укрзалізниця" до кінця літа 2018 року поділить потяги на три класи - комфорт, стандарт та економ. Про це повідомив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування Олександр Красноштан, передає Depo.ua

"Зараз ми знаходимося на фінальній стадії узгодження змін із Мінінфраструктури. Ідея в тому, що якщо пасажир купує квиток на потяг класу комфорт, він отримає новий вагон (термін служби до 10 років), біотуалети, кондиціонер тощо. Це буде повний пакет послуг. Ми припускаємо, що в потягах класу комфорт будуть тільки купе і СВ-вагони. Маршрутна швидкість у таких потягах становитиме не менше 70 км/год, це буде найбільш зручний час прибуття потяга. У потягах типу стандарт  допускатимуться плацкарти хорошого рівня, з кондиціонером, з біотуалетом. У цих потягах буде швидкість менше, ніж 70 км/год. В економ-потягах будуть старіші вагони, можливо, відсутні біотуалети та кондиціонери", - сказав він. 

Олександр Красноштан зазначив, що в разі, якщо на напрямку курсує один потяг, то він буде класу економ, щоб поїздка була доступна для будь-якого громадянина. 

За його словами, планується, що ціни на потяги класу комфорт та стандарт регулюватиме "Укрзалізниця", а ціни на потяги класу економ - держава. 

"Якщо це вдасться, це будуть позитивні зміни як для пасажира, так і для УЗ, адже ми на багатьох напрямках хотіли б знизити ціну на квиток. Наприклад, потяг Київ — Івано-Франківськ, де ціна квитка з Києва до Івано-Франківська 300 грн, а від Львова до Івано-Франківська на цей же потяг — 220 грн. Через те, що система ціноутворення не досконала, і чим більша відстань, тим менша вартість пасажирокілометра, це призводить до неможливості УЗ конкурувати на напрямку з автоперевезеннями", - сказав він.

Як розповів начальник департаменту, "Укрзалізниця" буде готова до таких змін до кінця літа. 

Новини за темою: "Укрзалізниця" розглядає можливість запуску швидкісного електропотяга зі Львова до Ужгорода

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів