Державний концерн "Укроборонпром"

ДАХК "Артем", що входить до складу "Укроборонпрому", успішно провела випробування нових артилерійських боєприпасів власного виробництва. Унікальність випробувань полягає в тому, що випробуваний снаряд - калібру 152 мм. Таки чином Україна вперше почала виробляти власні артилерійські снаряди великих калібрів, заявив директор "Укроборонпрому" Павло Букін, повідомляє прес-служба концерну.

Новини за темою: "Укроборонпром" розпочне серійну модернізацію ЗРК "Печора", - Порошенко

Як пояснив Букін, створені фахівцями концерну осколково-фугасні снаряди призначено для знищення живої сили, артилерії і вогневих засобів противника, знищення захисних споруд та об'єктів. Призначено нові українські снаряди для системи "Гіацинт", яка є однією з найбільш далекобійних артилерійських систем.

Водночас у виробництві задіяно не тільки "Артем", але й інші підприємства, що постачають засоби ініціювання та вибухові речовини.

"Кооперація дозволила концерну освоїти виробництво артилерійських боєприпасів для потреб ЗСУ у найкоротші терміни", - підкреслив Букін.

Далі, повідомив він, боєприпаси пройдуть серію випробувань під контролем Міноборони. За їх підсумками стартує серійне виробництво.

"Це дуже важливий крок, який підвищить боєздатність української армії", - підкреслив Букін.

Новини за темою: "Укроборонпром" за 2017 рік продав озброєння і військової техніки на рекордні 3 млрд гривень

Приєднався до його думки і президент Петро Порошенко. "Продовжуємо зміцнювати Збройні сили України", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Роботи з виготовлення боєприпасів ведуться в рамках цільової програми, затвердженої президентом.