Українці можуть мати одночасно два діючі закордонні паспорти, - ДМС

"Якщо у людини є старий документ, то вона може користуватися ним і паралельно оформити собі ще й біометричний", - повідомили у ДМС

Фото з відкритих джерел
Громадяни України мають право оформити два закордонні паспорти. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив керівник прес-служби Держміграційної служби Сергій Гунько. Українці можуть оформити біометричний паспорт, навіть якщо вже мають у наявності закордонний паспорт старого зразка.

"Ті документи, які видані раніше, вони будуть діяти до завершення свого терміну дії. Вони жодних обов'язкових вимог з заміни не мають. Більш того, кожна людина по законодавству України має право мати два, одночасно два діючих закордонних паспорти, і тому, якщо у людини є старий документ, то вона може користуватися ним і паралельно оформити собі ще й біометричний", - заявив Гунько.

І також повідомив, що громадяни можуть оформити і небіометричний паспорт - це аналог старого паспорту, але він видається на основі нової системи.

"Нічого нового не буде, крім відбитків пальців. Треба розуміти, що на сьогоднішній день міграційна служба видає два типи закордонних паспортів, це паспорт з електронним чіпом - це біометричний паспорт і паспорт без електронного чіпа - це аналог того старого зразка який був, просто новий дизайн, новий паспорт. Він видається на основі нової системи, але це не біометричний паспорт. Це пов'язано з тим, що законодавством передбачено, що кожна людина може відмовитися від біометрії та оформити звичайний паспорт", - додав керівник прес-служби.

Нагадаємо, з 12 січня в Україні розпочалася видача біометричних паспортів. Термін оформлення документа складе 20 днів, але паспорт можна буде оформити і за прискореною процедурою - всього за тиждень. Першим в Україні такий закордонний паспорт отримав президент. За його словами, у березні планується видача близько 30 тис. таких паспортів, а у квітні - понад 200 тис. паспортів.

Новини за темою: В Україні з 1 січня розпочнеться оформлення біометричних закордонних паспортів

Додамо, за даними ДМС, в Україні вже подали 6 тис. заявок на оформлення біометричного паспорта. У ДМС попереджають про шахраїв, які пропонують оформлення біометричних паспортів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів