Україна направила РФ ноту у зв'язку із незаконним затриманням українця Литвинова

Затриманий у РФ громадянин України Литвинов заявляє, що піддавався тортурам

Фото з відкритих джерел
Україна направила Російській Федерації ноту у зв'язку з незаконним затриманням українця Сергія Литвинова, якого у РФ звинувачують у вбивстві мирних жителів на Донбасі. Крім того, слідчий комітет РФ заявляє, що Литвинов є бійцем батальйону "Дніпро", в Україні ж цю інформацію спростовують. Про це повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

"У зв'язку з цим посольство України у РФ направило російській стороні ноту, у якій висловило рішучий протест у зв'язку з незаконними діями РФ, що порушують універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини", - йдеться у повідомленні.

Крім того, МЗС України вимагає проведення службового розслідування щодо дій російських чиновників, забезпечення дотримання міжнародного права у справі громадянина України Литвинова, а також його звільнення і повернення в Україну.

Новини за темою: Позиція української влади щодо загрози війни непереконлива, - Костянтин Грищенко

Як повідомляє прес-секретар МЗС Євген Перебийніс, про це С. Литвинов розповів консулу посольства України у РФ під час зустрічі у понеділок у "Державному науковому центрі соціальної та судової психіатрії ім. Сербського", куди був направлений для проведення стаціонарної психіатричної експертизи.

"Під час зустрічі з консулом С. Литвинов заперечував висунуті йому звинувачення, зокрема і свою приналежність до батальйону "Дніпро"... С. Литвинов повідомив про грубі порушення його прав під час затримання і про застосування до нього фізичного насильства, катувань та психологічного тиску з боку посадових осіб компетентних органів РФ. Зокрема під час перебування С. Литвинова в лікарні в Ростовській області до нього в палату зайшли співробітники ФСБ РФ у масках, які вивезли громадянина України з мішком на голові в ліс для "допиту", у ході якого йому наносилися удари у груди і в живіт, застосовувалися інші заходи фізичного насильства з метою отримання відповідних показань. Такі ж засоби застосовувалися до нього і в пенітенціарних закладах Ростовської області", - йдеться у коментарі на сайті МЗС.

Нагадаємо, 1 жовтня у СК РФ повідомили, що до Москви буде етапований рядовий батальйону "Дніпро" Сергій Литвинов, який нібито дав свідчення про вбивства мирних жителів у Луганській області. Між тим радник голови МВС України Антон Геращенко заявив, що Литвинов ніколи не служив у цьому батальйоні.

Пізніше СК РФ заявив про доставку у медустанову нібито бійця батальйону "Дніпро" для проведення психекспертизи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів