Українці стали рідше їздити за кордон за "сезонними грошима", - ЗМІ

Українці все більше скаржаться на умови роботи в сусідніх країнах

Українські працівники стали рідше вирушати за кордон за "сезонними грошима", оскільки роботи по збору овочів і ягід багато і в Україні.  Про це з посиланням на повідомляє "Сегодня" повідомляє "Обозреватель".

"Система оплати така ж, як і скрізь – скільки зібрав, стільки й отримав, а сезон триває до пізньої осені", - повідомляє видання.

"У мене тут дитина, брат працює... Мені тут краще працювати... І три тисячі в місяць, і п'ять можу заробити", – повідомляє українка Алла Гаркуша, що займається сезонними заробітками по збору ягід у рідній країні.

"Не відчуваєш себе рабом, тут ставлення хороше. Мені в перший же день стало погано – мене на поле не відпускали. Відразу в посадку відвели, відразу ліки, відразу викликали лікаря", – наголосила ще одна працівниця Валерія Мішутіна.

Зокрема, на смородині, собівартість якої значно нижче, ніж у чорниці, можна отримати від трьох до семи тисяч гривень.

"Ми їх привозимо на роботу і завозимо з роботи, вчасно, своїм мікроавтобусом,  в обід годуємо хорошими продуктами власного виробництва, вони можуть вдосталь насититися вітамінною продукцією", – повідомив директор фермерського господарства Сергій Вахній

У той же час, українці все більше скаржаться на умови роботи в сусідніх країнах. Зокрема, львів'янин Андрій Ковалишин, який збирав у Польщі лохину зазначив, що за день роботи і п'ять годин сну він отримав лише 220 гривень. Українець зазначив, що більше туди не поїде.

"Я думав, що трохи легше, і думав, що більше грошей зароблю. Якщо тобі погано, ти йдеш до бригадира, кажеш, що тобі погано – він може тобі не повірити… За найменше порушення українців відразу серйозно штрафують", – резюмував Ковалишин.

Як повідомлялося, за даними Міжнародної організації праці, 47,9% заробітчан працює без дозволу. Трудові мігранти не платять податки і позбавляються права отримувати пенсію. Також вони не можуть претендувати на гарантований пакет соціальної допомоги.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів