Українці, котрі працюють за кордоном, стикаються з психологічними проблемами, які не можуть подолати, - експерт

Психолог Наталя Кухтіна також вважає, що заробітчани завдають своїм дітям глибоких психологічних травм

Українці, які виїхали за кордон у пошуках грошей, завдають своїм дітям глибоких психологічних травм, а також самі стикаються із психологічними проблемами, які не можуть подолати. Про це повідомила в ефірі 24 психолог Наталя Кухтіна.

"Вони, приїжджаючи до цієї країни, вбачають у цій країні джерело заробляння тільки грошей. І вони себе протиставляють культурі цієї країни, традиціям, мові цієї країни. Вони утворюють групи, щоб триматися один одного. Це зумовлює виникнення протесту. Вони не можуть вирішити психологічні проблеми, які там у них виникають. І це не найстрашніше. А найстрашніше полягає в тому, що вони туди їдуть для того, щоб заробити грошей, повернутися до України і побудувати щасливе життя, і нікому, повернувшись до України, щасливе життя не вдалося побудувати", – розповіла психолог.

Головною причиною, за словами Кухтіної, є те, що діти, яких залишають в Україні, набувають комплексу почуття провини, який потім позначається на всій родині.

"Ось де катастрофа, тому що це діти, яких покинули. Так, за ними доглядають бабусі й дідусі. Але цього замінити (батьківської уваги, – ред.) неможливо. Це діти з комплексом почуття провини. Це діти зі споживчою вже психологією: "дай мені". З одного боку, я винен, так діти думають, що мама мене кинула. А з іншого боку, ти мені зобов'язаний, ти мені дай. І все, уже людина так буде жити", – вважає психолог.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів