Українці, які регулярно виїжджають на заробітки, ризикують залишитися без соцвиплат, - ЗМІ

Як пояснюють в Інституті демографії і соціальних досліджень, через роботу за кордоном заробітчани втрачають зв'язок із родиною

Українські трудові мігранти втрачають можливість отримувати пенсію, субсидії, допомогу по безробіттю, можливість оформити кредит у банку. Про це йдеться в матеріалі "Обозреватель". Так, українці, які регулярно виїжджають на заробітки, ризикують у якийсь момент залишитися біля розбитого корита. Якщо немає стажу, на пенсію можна не розраховувати, пише видання.

Але й це не найстрашніше. Як пояснюють в Інституті демографії і соціальних досліджень, через роботу за кордоном заробітчани втрачають свої сім'ї. Як пояснила дослідник інституту Лідія Ткаченко, мігранти місяцями не бачаться зі своїми сім'ями, а дорога додому для них - розкіш.

"Люди можуть не бачитися роками. І це призводить до того, що шлюб перетворюється на дистанційний, зв'язки слабшають", - пояснила вчена.

До того ж життя у відносно заможній країні, де українці залишаються низькооплачуваними працівниками, які змушені важко працювати, залишає свій відбиток і на психіці людини. Це також призводить до психологічних проблем, конфліктів у сім'ях. Найчастіше, пояснює Ткаченко, трудові мігранти в чужій країні живуть у гуртожитках без санітарних умов, змушені економити на всьому: їжі, відпочинку, одязі.

Нагадаємо, в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка наочно показує масштаби трудової міграції. Тільки з кінця березня країну покинуло понад 500 тис. осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів