Українську радіостанцію оштрафували за порушення на піввідсотка мовних квот
Частка пісень українською в ефірі радіостанції склала 29,4%, а не 30%, як потрібно
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала радіостанцію "Європа плюс" за недотримання квоти на трансляцію пісень українською.
Як повідомляє прес-служба регулятора, під час моніторингу радіостанції 5 грудня 2017 року було виявлено, що частка пісень українською в ефірі радіостанції склала 29,4%, а не 30%, як потрібно.
Справа в тому, що Національна рада призначила позапланову виїзну перевірку, в ході якої було враховано мовлення "Європи плюс", що пісня "Маша" у виконанні групи Yuko звучала о 7 годині 14 хвилин на одному з діалектів української мови. Однак у результаті подальшого аналізу тексту пісні був зроблений висновок, що ця пісня не відноситься до категорії пісень, виконаних українською.
Таким чином, заявили у відомстві, "Європа плюс" порушила закон України "Про телебачення і радіомовлення". За це радіостанцію оштрафували на 38,7 тис. гривень.
Член Національної ради Сергій Костинский пояснив, що пісня була записана професором Київського національного університету культури і мистецтв Іваном Синельниковим, художнім керівником фольклорного ансамблю "Кралиця", в селі Пилипівка Чуднівського району Житомирської області.
"Історично склалося, що Пилипівка ділиться на дві громади, вони мають назви українські Пилипи і російські Пилипи. Ця пісня була записана у громаді російські Пилипи, які були засновані росіянами-старообрядцями, що переїхали в цей регіон із Росії. Це не є українська мова. Ця громада зберегла свою культуру, свою мову, і це є діалект російської мови, але не є діалектом української мови. Ми маємо розуміти, що є діалекти української мови, а є діалекти тих громад, які свого часу переїхали на територію України і зберегли свою культуру", - пояснив Сергій Костинский і підкреслив, що не дивлячись на те, що пісня записана в Україні, вона не є українською.
Нагадаємо, в листопаді 2016 року в Україні набрали чинності поправки до закону "Про телебачення і радіомовлення", що вводять мовні квоти. Протягом першого року дії нових правил частка україномовного контенту в ефірі радіостанцій повинна була складати щонайменше 25%. У листопаді квота була збільшена до 30%.