Українській присязі залишилися вірними до 20% офіцерів кримського главку СБУ, - Наливайченко

Наливайченко за свою кар'єру двічі очолював спецслужбу

Громадський діяч Валентин Наливайченко в ефірі "112 Україна" 112.ua

Колишній голова Служби безпеки України заявляє, що після анексії Криму Росією півострів покинули, тим самим залишившись вірними присязі, близько 20% працівників республіканського главку спецслужби. Про це Наливайченко повідомив у суді у справі про держзраду Віктора Януковича, де його було допитано як свідка обвинувачення в середу. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я пам'ятаю, що, оскільки урядовий зв'язок було відключено, я публічно звертався (до співробітників СБУ в Криму, - ред.), на мій наказ залишитися вірними присязі та не йти до ФСБ, вийти на територію, підконтрольну українській владі, вийшли до 20% офіцерів СБУ, які залишилися вірними присязі. Це легко перевірити, оскільки ми їх розселяли в санаторіях і гуртожитках СБУ, ми знали кожного в обличчя", - повідомив він.

Новини за темою: Янукович розпочав підготовку анексії Криму Росією ще в 2010 році, - екс-глава СБУ

За словами Наливайченка, тодішнє керівництво спецслужби в особі Олександра Якименка було в числі зрадників, наказуючи кримським силовикам залишатися на півострові. "І Якименко (екс-голова СБУ, - ред.) з 21 лютого (2014 р., - ред.) вже був у Севастополі, туди біг, там вже перебував до втечі, і Янукович, і вони давали прямі накази, протилежні від тих, які вже легітимна українська влада після Революції гідності і я серед перших почали віддавати підрозділам СБУ. Це вже був свідомий вибір кожного офіцера СБУ", - додав екс-керівник спецслужби.

Зазначимо, що Наливайченко очолював СБУ двічі: у 2006-2010 рр. та 2014-2015 рр.

Крим було анексовано Росією у березні 2014 року після проведення "референдуму" про його входження до складу РФ. Результати референдуму не було визнано Україною та світовим співтовариством, а після анексії півострова та подальшої агресії в Україні проти РФ було запроваджено низку економічних і політичних санкцій з боку ЄС і США.

Після анексії Криму всі силові та військові органи України було переведено на її материкову частину.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів