Українські миротворці ООН повертаються з Ліберії після 14-річної місії

Авіатори патрулювали кордони, проводили медичну евакуацію і пошуково-рятувальні операції

В Україну з Ліберії почали повертатися миротворці, які перебували там з місією ООН протягом 14 років. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. 

До України цього разу прибув основний контингент вертолітного загону. У Ліберії ще залишилися українські військовослужбовці на чолі з командиром, полковником Віталієм Панасюком, які залучені до процесу згортання місії. Найближчим часом вони мають організувати завантаження майна та техніки на авіаційний та морський транспорт і згорнути місію. Після виконання цього завдання вони повернуться до України.

Таким чином, миротворчу місію ООН 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України буде завершено.

Новини за темою: Концепція РФ щодо миротворців ООН на Донбасі не гарантуватиме безпеку, а лише поглибить конфлікт, – Волкер

Відповідно до резолюції Ради безпеки ООН, у квітні цього року завершується дія мандату місії ООН у Ліберії, тому усі військові та поліцейські підрозділи буде виведено з країни.

24 січня 2018 року український екіпаж гелікоптера Мі-8 виконав останній політ над містом Монровія. Так завершилась одна з найбільш довготривалих миротворчих місій Збройних сил України.

Новини за темою: Концепція РФ щодо миротворців ООН на Донбасі не гарантуватиме безпеку, а лише поглибить конфлікт, – Волкер

Відзначимо, що в Ліберії українські миротворці виконували завдання з авіаційної підтримки наземних військ місії ООН, патрулювання та охорони кордонів Ліберії із сусідніми державами, перевезення вантажів, доставку до віддалених та важкодоступних куточків країни продовольства та ліків, евакуацію хворих, брали участь у пошуково-рятувальних операціях тощо. Загалом за весь час місії ООН в Ліберії у складі загону завдання виконували понад 5 000 українських військовослужбовців.

Як повідомлялося, Австрія готова розглянути свою участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Новини за темою: Озброєна миротворча місія ООН має перебувати на території ОРДЛО, - глава МЗС ФРН

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів