Українські лаври категорично проти автокефалії, – митрополит Арсеній

Митрополит Святогірський Арсеній Фото з відкритих джерел

Державним мужам не слід займатися справами церковними, зазначив намісник Святогірської лаври. Українські лаври категорично проти автокефалії. Про це заявив у своїй проповіді 24 вересня, в день собору Святогірських святих, митрополит Святогірський Арсеній (Яковенко), повідомляє прес-служба обителі.

"Предстоятель нашої Церкви та владика Павло з Києво-Печерською братією, і владика Володимир з Почаївською братією, і ми з братією та одностайним духовенством – ми категорично проти автокефалії", – заявив владика Арсеній.

Намісник Святогірської лаври зазначив, що "єдине, що потрібно змінити сучасній людині, в тому числі і політикам, – це своє гріховне життя на праведне життя".

Державним мужам владика Арсеній побажав зайнятися державними справами, справи Церкви надавши вирішувати Блаженнішому митрополиту Онуфрію і духовенству УПЦ.

Ієрарх побажав вірянам твердо стояти за канонічний устрій Матері-Церкви.

"Тому що наші попередники за це на каторги пішли, тюрми, розстріли. Крадькома молилися, потайки вінчалися, потайки служили часом, коли не було храмів, коли вони були зруйновані і закриті, але зберегли до наших днів Святе православ'я. А нам, дай Боже, брати і сестри, зберегти його за їхнім прикладом, у чистоті", – сказав митрополит Арсеній.

Як повідомляв СПЖ, глава Київського патріархату Філарет неодноразово заявляв про те, що Києво-Печерська і Почаївська лаври, які належать УПЦ, мають перейти до нової помісної церкви, яку сам Філарет планує очолити.

Своєю чергою ігуменя Серафима (Шевчик) заявила, що духовенство і віряни з Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської лавр захищатимуть свої святині до останнього подиху.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів