Українські консули відвідають екстрадованого Тимура Тумгоєва в російському СІЗО, - Луценко

У разі виявлення фактів нелюдського поводження Україна звернеться з позовом до ЄСПЛ

Юрій Луценко rbc.ua

Українське консульство в Росії отримало вказівку провідати Тимура Тумгоєва після його екстрадиції у зв'язку із заявами про можливе жорстоке поводження з ним. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає прес-служба ГПУ.

"З огляду на заяви про ймовірне жорстоке поводження із ним на території РФ вже сьогодні наше консульство в РФ отримало вказівку відвідати його у відповідному закладі, де він утримується, і буде це робити регулярно, тому що ми маємо на це законні підстави згідно міжнародних конвенцій," - заявив Луценко.

"В разі виявлення нелюдського поводження до Тимура Тумгоєва або застосування до нього тортур це обов'язково стане підставою для складення до ЄСПЛ позову відносно Росії і навіть поява такого позову унеможливить будь-яку екстрадицію до РФ з будь-якої цивілізованої країни світу", - уточнив його заступник Євген Єнін.

Дані про те, що Тумгоєв був військовослужбовцем добровольчого батальйону на Донбасі, не мають підтверджень, підкреслив Луценко.

"Більше того, після зміни запобіжного заходу приблизно рік тому, коли Тумгоєва суд за погодженням із прокуратурою звільнив з-під варти до завершення екстрадиційного процесу, він лише декілька разів, згідно технічних даних українських спецслужб, перебував за 30 км вглиб від Маріуполя, в бік, протилежний лінії фронту, і то лише менше ніж тиждень. Тому про будь-яку участь фактично в АТО пана Тумгоєва ми дізналися лише із заяв його нібито побратимів уже після завершення двохрічного процесу," - зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, 12 вересня стало відомо, що Генеральна прокуратура екстрадувала в Російську Федерацію інгуша Тимура Тумгоєва за запитом Федеральної служби безпеки Росії. Пізніше в ГПУ розповіли, чому Україна екстрадувала Тумгоєва до РФ. За даними ГПУ, Росія звинувачує Тумгоєва в участі у збройному формуванні угруповання "ІДІЛ", яке брало участь у бойових діях у Сирії. При цьому Тумгоєв двічі (в 2016 і 2017 роках) звертався до органів міграційної служби України із заявою про отримання статусу біженця, але йому відмовили.

Сьогодні, 17 вересня, націоналісти влаштували безлади через екстрадицію Тумгоєва. Вони вимагали звільнити заступника генпрокурора Євгена Єніна, який підписав дозвіл на його видачу Росії. У прес-службі поліції Києва пізніше повідомили про травмування сімох правоохоронців під час сутичок під ГПУ.

Джерело: пресс-служба ГПУ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів