Українка вже півтора місяці ховається в посольстві України в Тегерані від чоловіка-іранця, який її бив

За законами Ірану українка не має права отримати розлучення без доказів насильства і залишити країну без дозволу чоловіка

ВВС Україна

В посольстві України в Ірані вже півтора місяці переховується від свого чоловіка-іранця 32-річна громадянка України. Вона заявила, що втекла від чоловіка через насильство, передає "BBC Україна".

Як заявив консул України в Ірані Сурен Бальянц, повернутися в Україну жінці не дозволяють іранські закони.

"Відповідно до законодавства Ірану, жінка, яка вступає в шлюб з іранцем, автоматично набуває громадянство Ірану. З країни вона може виїхати або за нотаріальним дозволом чоловіка, або після розлучення, чого немає в даному випадку", - пояснив він.

Новини за темою: Україна відкрила візовий центр в іранському Тегерані

Проблема полягає в тому, що за все тим же іранським законодавством, прийнятим після ісламської революції 1976 року релігійними лідерами, які прийшли до влади, право розлучення за бажанням є тільки у чоловіків. Жінці, щоб отримати розлучення, необхідно довести в суді факти жорстокого або принизливого поводження, наркоманії, пияцтва або іншої небезпечної поведінки чоловіка.

Українка після заміжжя потрапила в сім'ю, де терпіла знущання. В результаті чоловік порізав їй руки склом, і вона втекла в посольство, де їй надали необхідну допомогу. Однак її паспорт залишився у чоловіка.

"Протягом цього часу ми намагаємося отримати відповідний висновок судово-медичної експертизи. Поки його немає, чоловік може вимагати повернення жінки додому в примусовому порядку. Дітей у них немає і жінка готова відмовитися від усіх претензій до чоловіка, тільки б швидше повернутися в Україну", - повідомив Бальянц, зазначивши, що консули вже працюють над підготовкою пакету документів для розлучення. Також їй допомогли встановити зв'язок з матір'ю в Україні, і у неї є гроші, щоб забезпечити свої потреби. За державною фінансовою допомогою вона поки що не зверталася.

Новини за темою: Український моряк Новічков, якого підозрюють в Ірані в убивстві, оголосив голодування

При цьому, повідомив консул, чоловік українки весь цей час приходить до будівлі і вимагає її повернення. Крім того, розповіли співробітники, він вже нападав на саме посольство і автомобіль посла.

"Відеозапис підтверджує, що він перешкоджав руху автомобіля посла. Ми розцінюємо це як напад. Він також намагався незаконно і силою проникнути в будівлю посольства, були пошкоджені двері," - зазначив Бальянц.

Іранська сторона ситуацію повністю ігнорує, заявив він - дипломатична поліція Ірану не намагалася перешкоджати нападам, а спроби іранця проникнути на територію посольства зупинили співробітники ДПСУ.

Новини за темою: Аспіранта Харківського вишу, котрий виявився шпигуном з Ірану, засудили до 11 років в'язниці

"З приводу цих подій є тільки вибачення на словах. Ми не розуміємо, чому ця людина досі на волі. Це показова ситуація - якщо трапиться більш серйозна подія, іранська дипломатична поліція може зреагувати подібним чином", - заявив консул.

Джерело: ВВС Україна

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів