Українка в Німеччині вперше отримала паспорт на 94-му році життя

Марія Цебак 16-річною дівчиною потрапила до Німеччини на примусові роботи, тяжко працювала і приховувала від господаря травму, щоб не той відіслав її до концтабору

Generalkonsulat der Ukraine in Frankfurt am Main

93-річна українка Марія Цебак, яка більшість життя провела в Німеччині, вперше отримала паспорт у консульстві України у Франкфурті-на-Майні. Про це повідомляє консульство України на сторінці у Facebook.

У консульстві повідомили, що Марії було 16 років, коли під час Другої світової війни її вивезли на примусові роботи до Німеччини. Вона дуже хотіла повернутися на Батьківщину після війни, але дізналася, що українців із західних регіонів відправляють одразу до Сибіру.

Жінка має лише один документ про її походження, який колись видала їй греко-католицька церква. Саме цей документ врятував Марію від страшної долі багатьох українців, які мусили після каторжних робіт у Німеччині пройти концтабори в радянському Сибіру.

Саме тому Цебак залишилася в Німеччині, проте отримати громадянство країни категорично відмовилася. Натомість жінка мала унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини.

"Саме так: не посвідчення особи без громадянства, а посвідчення особи без батьківщини", – підкреслили в консульстві.

У консульстві розповіли, що познайомилися з жінкою у 2015 році під час покладання квітів загиблим під час Другої світової війни, а згодом запропонували їй отримати паспорт.

"І от, після кількох місяців здійснення необхідних формальностей, пані Марія Цебак отримала свій перший і такий довгоочікуваний паспорт громадянина України!" – зазначили в посольстві.

Нагадаємо, що протягом останніх трьох років в Україні близько 8,5 тис. ромів отримали паспорт громадянина України

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів