Україна заборонила ввезення 25 книг, виданих у РФ: Про що вони і яким українським видавництвам призначалися

Під забороною опинилися світовий бестселер "Сталінград" британського історика Ентоні Бівора, одкровення радянської актриси Еліни Бистрицької, яка підтримувала розгін Євромайдану в Україні, казки про російських богатирів і навіть підручники з англійської мови

З відкритих джерел

Державний комітет телебачення і радіомовлення України не видав дозвіл на ввезення в країну 25 книг, виданих у Російській Федерації в 2015-2017 роках. Відповідне рішення було прийнято відомством на підставі того, що дані друковані твори отримали негативний висновок експертної ради з питань аналізу та оцінки друкованої продукції. Тобто, їх зміст було визнано антиукраїнським. Про які саме книги йдеться? Подаємо повний перелік.

"Сталінград"

З відкритих джерел

Книга британського історика Ентоні Бівора, яка стала бестселером у США, Великій Британії та ряді інших країн Європи. У ній автор розповідає про Сталінградську битву, що поклала початок перелому у Великій Вітчизняній війні.

Головна особливість книги Бівора в тому, що оповідь заснована не на аналізі стратегії грандіозної битви, а на особистому досвіді її учасників — солдатів і офіцерів, які воювали по різні боки окопів. Зокрема, авторське дослідження включило в себе солдатські щоденники і листи, численні архівні документи та матеріали, отримані при особистих зустрічах з учасниками великої битви на Волзі.

Незважаючи на безліч позитивних відгуків і присудження низки премій, твір також часто критикували. Наприклад, німецький історик Йохен Хелльбек заявляв, що Бівор у своїй книзі "Сталінград", намагаючись уявити Сталінградську битву як війну радянської влади проти власного народу, без перевірки тиражує чутки, які суперечать історичним документам. В цілому ж, за його оцінкою, твір написано відверто з пронімецьких позицій і "просякнутий пропагандистськими стереотипами, сформованими ще в часи Третього рейху".

До речі, в Свердловській області Російської Федерації її навіть розпорядилися вилучити з усіх шкільних бібліотек.

На територію України "Сталінград" Бівора в кількості 30 тис. примірників відправила московська видавнича група "Азбука-Аттікус". Книгу повинно було отримати для поширення київське видавництво "Махаон-Україна".

"Історія Російської держави"

З відкритих джерел

Мова про перші дві книги з числа історичного десятитомника російського письменника Бориса Акуніна - Том I. Від витоків до монгольської навали. Частина Європи, і Том II. Ординський період. Частина Азії.

За словами автора, у своїх книгах він намагався зробити переказ історії Російської держави об'єктивним і вільним від якої-небудь ідеологічної системи при збереженні достовірності фактів. Для цього, за твердженнями Акуніна, він уважно порівнював історичні дані різних джерел і з маси відомостей, імен, чисел, дат і суджень намагався вибрати все безсумнівне або, щонайменше, найбільш правдоподібне.

Виходячи з назви, в першій книзі Акунін подає історію зародження Русі від князя Олега до Ярослава, її занепад і розкол. Друга охоплює період з Монгольського вторгнення на Русь (1237 р.), і закінчується періодом правління Василя II Темного (1462 р.). Якщо перший том розповідав про європейську складову Російської держави, то події другого тому присвячені азійській складовій. Там докладно розповідається про державу Чингіз-хана: її становлення, експансію і поділ.

На територію України книги в кількості 2 тис. примірників кожної відправило московське видавництво "АСТ". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Дрес Шоу".

"Дочка Леніна - Погляд на історію"

З відкритих джерел

Книга радянського і російського письменника і драматурга Едварда Радзинського, написана в жанрі "нової прози або діалогів". Зокрема, до неї увійшли п'ять п'єс як суто історичних, так і фантасмагоричних, вигаданих на основі реальних подій.

Головна особливість збірки - погляд на історію подається з вельми різних місць і різних епох: з ліжка, з комуністичного Політбюро, з французької гільйотини, з катерининського палацу і т. п.

У видавництві стверджують, що книга має більше ліричний, ніж політичний характер.

На територію України книгу в кількості 2 тис. примірників відправило зокрема московське видавництво "АСТ". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Форст Україна".

"Православ'я. Чесна розмова"

З відкритих джерел

Книга написана протоієреєм Російської православної церкви Всеволодом Чапліним у формі монологів як до самого себе, так і до суспільства. У ній автор розмірковує про місце християнства в сучасному світі та роль кожного християнина. Що означає бути православним? В чому причина кризи західних церков? Кому вигідно відділення церкви від держави? Як людині уникнути простих шляхів, що ведуть у безодню відчаю і духовної порожнечі? Які пастки готує віруючому світ? І про багато іншого.

При цьому варто відзначити, що Чаплін в книзі не дає однозначних відповідей на поставлені їм запитання, його висновки несподівані і суперечливі.

На територію України книгу в кількості 2 тис. примірників відправило московське видавництво "АСТ". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Дрес Шоу".

"Моїй Матильди. Любовні листи і щоденники Миколи Другого"

З відкритих джерел

Книга радянського і російського історика та публіциста, літературознавця і критика Бориса Соколова. У ній зібрані щоденникові записи монарших осіб про відому балерину того часу Матильду Кшесінську. У тому числі вперше опубліковані знамениті листи, щоденникові записи останнього російського царя Миколи II, звернені до фатальної балерини. Багато хто стверджує, що у нього був з нею роман, який не закінчився після одруження монарха.

Новини за темою: У РФ із застосуванням сили намагаються заборонити фільм про роман Миколи ІІ: Хто і чому проти "Матільди"?

На територію України книгу в кількості 2 тис. примірників відправило московське видавництво "ТД Алгоритм". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Форст Україна".

"Зірки на небі"

З відкритих джерел

Книга радянської актриси і співачки Еліни Бистрицької. У ній автор розповідає про радісні і важкі моменти свого творчого шляху і багатогранної громадської діяльності, про відомих артистів – партнерів по сцені і кіно – Михайла Жарова, Бориса Бабочкіна, Софію Гіацинтову, Сергія Бондарчука, Миколу Черкасова, Михайла Ульянова, а також улюблені ролі і нове амплуа, в якому вона з'являється сьогодні.

Примітно, Бистрицька в лютому 2014 року разом з групою інших радянських діячів мистецтва звернулася до тодішнього президента України Віктора Януковича із закликом застосувати силу до учасників Євромайдану, пізніше, в березні того ж року вона підтримала російську агресію в Криму, підписавши колективне звернення до російської громадськості "Діячі культури Росії - в підтримку позиції Президента по Україні і Криму". Через антиукраїнську позицію їй заборонили в'їзд на територію України і внесли у перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці. Таким чином, поширення її творчості в Україні автоматично стало під забороною.

На територію України книгу в кількості 2 тис. примірників відправило московське видавництво "АСТ". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Дрес Шоу".

"Записні книжки дурня"

З відкритих джерел

Найбільш повне зібрання статей російського політолога Євгена Сатановського. У ньому, за словами самого автора, "багато про Росію і про Ізраїль. Про Європу та її перспективи — або відсутність таких. Про терористів і політиків, про кадри, які вирішують все, і про санкції щодо Криму".

Крім цього, у статтях Сатановського йдеться про взаємини творчої інтелігенції та російської влади, про громадянство Депардьє і реформи Собяніна, про Третій рейх, День Перемоги та Ангелу Меркель, про демократію, революцію і політичне телебачення, про православних активістів, патріотичних байкерів і т. п.

На територію України книгу в кількості 2 тис. примірників відправило московське видавництво "Е". Її повинно було отримати для поширення київське видавництво "Фрост Україна".

Казки про російських богатирів

З відкритих джерел

Мова про дві книги московського видавництва "Е" - "Ілля Муромець і Соловей-розбійник: казки про російських богатирів" та "Богатирські російські казки".
Власне назви книг говорять самі про себе. Обидві вони представляють собою збірки билин про подвиги російських богатирів Іллі Муромця, Альоші Поповича та Добрині Нікітича. У них багато в чому відображається побут Стародавньої Русі.

В Україні ці книги в кількості 2 тис. примірників кожної повинно було отримати київське видання "Форс Україна".

Решта книг у "чорному списку" Державного комітету телебачення і радіомовлення примітні в малому, тому скажемо про них загалом. Це ще 7 книг з історії (перевидання "Подорожі на схід спадкоємця цесаревича" Еспера Ухтомського, записки княгині Дашкової, мемуари Великої княгині Марії Павлівни, щоденники барона Будберга і генерал-фельдмаршала Дмитра Мілютіна, спогади фрейліни Анни Вирубової, перевидання книги "Михайло Кутузов: стратегія перемоги"), три підручники ("Я пишу правильно. Від "Букваря" до вміння красиво і грамотно писати" Н. Жукової, "700 нових усних тем з англійської мови" Я. Кліма і "Хімія" М. Костянтиновського), три енциклопедії ("Велика енциклопедія школяра" Ш. Коннолі, "Велика книга мудрості переможців" В. Кутирьова, "Історія" А. Спектор), а також дитячий історичний роман "Дві дружини для Святослава" Єлизавети Дворецької і "Записки реаніматолога" Володимира Шпиньова.

Потрапляння цих книг під заборону в Україні загалом зрозуміле, але в окремих випадках вкрай дивує.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів