Україна в серпні відмовиться від системи розшуку СНД, - Аваков

Подальші відносини щодо координації розшуку злочинців Україна вестиме в рамках незалежної міжнародної системи Інтерпол

пресс-служба МВД

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що Україні необхідно відмовитися від системи розшуку СНД, якою керує Росія. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"В порушення Договору про взаємодію МВС країн-учасниць СНД у сфері обміну інформацією ще від 1992 року МВС Росії, яке є власником Міждержавного інформаційного банку даних, з 26 лютого 2014 року не вніс жодної інформації щодо розшуку злочинців з боку України", - написав він.

При цьому міністр зазначив, що з цього питання МВС України неодноразово зверталося до МВС Росії за роз'ясненнями в зв'язку з невиконанням ними міжнародних актів, проте відповіді так і не надійшло.

"У зв'язку з саботажем з боку Росії МВС України 20.01.2015 р прийняло рішення про припинення внесення до бази СНД даних про розшукуваних злочинців, як і зустрічно припинило реагувати на відповідні запити росіян. Крім того, постановою Кабінету міністрів України від 4 лютого 2015 року було прийнято рішення про вихід з Договору в рамках СНД про обмін інформацією у сфері боротьби зі злочинністю", - написав Аваков.

Новини за темою: Двоє росіян-добровольців полку "Азов" оголошені в розшук Інтерполом, - джерело

Глава МВС повідомив, що МЗС України поінформував МВС, що, згідно з відповідною нотою від 27 лютого 2015 року, Україна поінформувала виконавчий комітет СНД про припинення участі України в даному договорі з 24 серпня 2015 року.

Новини за темою: Інтерпол відмовився оголошувати в розшук екс-командувача внутрішніх військ МВС України Шуляка

"Подальші відносини щодо координації розшуку злочинців з країнами-членами СНД Україна вестиме в рамках незалежної міжнародної системи Інтерпол, а не "ручної підкидної" бази під контролем російського режиму", - резюмував він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів