Україна в 2018 році може отримати перші новини щодо судових розглядів з РФ, - Петренко

ЄСПЛ отримав від України велику доказову базу з паперових та відеоматеріалів за позовами

Фото з відкритих джерел

У 2018 році Україна розраховує на визначення термінів та перспектив розгляду справ з РФ в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, в наступному році українська сторона отримає можливість відстояти свої позиції за позовами до ЄСПЛ, а на 2019 рік можуть бути призначені дати слухань. Петренко розраховує, що прогрес буде не тільки по справах з РФ в ЄСПЛ, але і по комерційних позовах.

"Я думаю, що наступний рік буде роком перших новин за комерційними справами з тими термінами, які суди обрали для розгляду цих справ. Це буде роком добрих, я дуже на це розраховую, дуже хороших новин для України з приводу просування справ в ЄСПЛ. Згідно з графіком, який визначив міжнародний суд ООН, в наступному році буде черга України подавати свої правові позиції. МЗС зараз цим займається, так як вони є основними у справах в міжнародному суді ООН. Повинні бути подані відповідні правові позиції щодо Конвенції про заборону дискримінації, Конвенції про заборону фінансування тероризму. Після того, у іншої сторони з'являється можливість надати пояснення на наші правові позиції. І в 2019 році, якщо не помиляюся, суд визначить дати слухань", - заявив він.

Міністр заявив, що в наступному році можуть бути визначені строки і перспективи розгляду справ, за якими Україна зібрала велику доказову базу з паперових та відеоматеріалів, а також знайшла більше сотні свідків.

"Позитивно те, що ми, як Міністерство юстиції, у цьому році зробили фундамент для розгляду по суті справ ЄСПЛ по двох великих блоках. По-перше, це Донбас: ми подали юридичну позицію з доказами щодо подій 2014 і 2015 року - це найбільш гарячі події. ЄСПЛ отримав від нас велику доказову базу, більше 100 свідків, дуже багато відеоматеріалів та паперових матеріалів. По-друге, ми подали свою юридичну позицію щодо незаконної анексії Криму. Далі це вже визначення процесуального графіка. Для суду це також виклик, насправді. У них мало практики у розгляді таких справ", - розповів він.

Зазначимо, що Україна в Європейському суді з прав людини відстоює свою позицію по кількох справах, зокрема за позовами по анексії Криму, війні на Донбасі і викрадення дітей. У Міжнародному суді ООН Україна судиться з РФ за фактом дискримінації кримських татар і фінансування тероризму Крім того, з Росією судяться і кілька державних компаній - "ПриватБанк", "Ощадбанк" і "Нафтогаз-Україна".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів