Україна у 2018 році не просунулася ні на крок в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі, - Геращенко

За її словами, депутати ВР закликали представника ОБСЄ підняти в Мінську питання неприпустимості "виборів" в ОРДЛО

Перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко Верховная Рада

Україна у 2018 році не просунулася ні на крок в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі. Про це написала перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Представник України в ТКГ повідомила, що в рамках неформальної мінської платформи відбулася зустріч зі спеціальним представником головуючого в ОБСЄ, представником в ТКГ Мартіном Сайдіком.

"Обмінялися думками щодо можливості пролонгації закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО. Депутати всіх фракцій (окрім Опозиційного блоку) наголосили на невиконанні РФ жодного пункту мінських угод. Ми не просунулися ні на крок в мирному врегулюванні на Донбасі за цей рік", - відзначила вона.

Вона підкреслила, що головною причиною невдалих переговорів є деструктивна позиція РФ і так званих "ДНР" та "ЛНР".

"Парламентарі висловили глибоке занепокоєння і обурення заявами про спроби провести у листопаді фейкові вибори в ОРДЛО, які не відповідають духу і букві мінських угод, українському законодавству й можуть призвести до серйозної дестабілізації ситуації на Донбасі, погіршенню безпекової ситуації і зриву мирного політичного процесу", - написала вона.

Геращенко розповіла, що було ініційовано питання недопустимості проведення виборів в ОРДЛО.

"Депутати ВР закликали представника ОБСЄ підняти в Мінську питання неприпустимості "виборів", які суперечать духу мінських угод і також звернутися до представників РФ із закликом публічно засудити ці вибори і відмовитися від сценарію їх проведення", - відзначила вона.

Нагадаємо, що раніше агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з Дональдом Трампом у Гельсінкі запропонував влаштувати референдум на Донбасі. За словами одного із співрозмовників, Трамп попросив Путіна не обговорювати ідею референдуму на прес-конференції після саміту, щоб дати президенту США час обміркувати цю ідею. Джерело додало, що Путін запропонував організувати голосування серед місцевих жителів Донбасу щодо статусу їх регіону. Все це повинно статися під егідою міжнародного співтовариства. 

Джерела в Росії стверджують, що такий референдум не має припускати "кримського сценарію", може йтися тільки про автономію Донбасу у складі України.

Пізніше голова Ради національної безпеки США Гаррет Маркіз заявив, що Адміністрація не розглядає питання про підтримку референдуму

У свою чергу Павло Климкін заявив, що мета таких заяв російської влади – це розвал України. 

Ситуацію прокоментував і спецпредставник США з питань України Курт Волкер. Він запевнив, що США не підтримують ідею проведення всілякого роду референдумів на окупованому Донбасі, оскільки вони не матимуть легітимності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів