Прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Пресс-служба Кабмина

Україна поважає рішення Міжнародного суду ООН, світові механізми мають дати правову оцінку діям Російської Федерації. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі зі студентами Києво-Могилянської академії, яку транслював телеканал "112 Україна".

"Ми глибоко поважаємо рішення суду. Всі наші структури працюють над тим, щоб довести правду до всіх міжнародних інстанцій, і ми будемо робити це далі, тому мені немає що додати до того, що рішення прийнято", - зазначив він.

Гройсман підкреслив, що на сьогодні дії Російської Федерації на території України є абсолютним порушенням прав людини.

"Росія – це агресор, ми маємо сьогодні на території України їх війська і техніку. Сотні одиниць вбивчої техніки і обстріли щодоби, які тут ще потрібні докази? Це є абсолютно очевидний факт. Росія – агресор, вона прийняла рішення напасти на Україну, це є доконаний факт. Сьогодні всі світові механізми, в тому числі правові, мають дати цьому оцінку", - додав він.

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах по Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

У Міністерстві іноземних справ України відповідне рішення назвали перемогою.