Україна посіла 50-е місце в світі за якістю людського капіталу, - Світовий банк

Загалом у рейтингу Світового банку Human Capital Index - 157 країн. У "десятці" лідерів – Сінгапур, Південна Корея, Японія, Гонконг, Фінляндія, Ірландія, Австралія, Швеція, Нідерланди та Канада

З відкритих джерел

Україна посіла 50-е місце в світі за якістю людського капіталу. Про це йдеться в дослідженні Світового банку Human Capital Index. Загалом до рейтингу увійшло 157 країн. За "якістю людського капіталу" Україна випередила Грузію, Молдову, Румунію та Туреччину, однак поступилася Росії, Польщі та Казахстану.

Розрахунок "якості людського капіталу" бере до уваги такі показники людського ресурсу, як знання, навички та здоров'я. Враховуючи ризики, які існують у кожній країні, фахівці намагаються спрогнозувати цінність для суспільства народжених сьогодні дітей на момент досягнення ними 18 років.

Human Capital Index розраховується на основі "виживання" (шанси дітей дожити до школи), "освіти" (якість і обсяг освіти) і "здоров'я" (стан організму дітей при закінченні школи).

"Індекс людського капіталу" варіюється за шкалою від 0 до 1. Лідер рейтингу Сінгапур має 0,88 бала, аутсайдер Чад – 0,28. Україна набрала 0,65 бала. При цьому автори рейтингу дуже високо оцінюють шанси українців дожити до 5-річного віку - 0,99 бали.

Новини за темою: Через трудову міграцію Україна втрачає не тільки людей, але й ринки наукомісткої продукції

Автори дослідження Світового банку стверджують, що 56% новонароджених в усьому світі зароблятимуть майже вдвічі менше, ніж могли б, якби уряди їхніх країн ефективніше вкладали кошти в охорону здоров'я й освіту.

У Чаді, який замикає рейтинг Human Capital Index, доходи нинішніх немовлят через 18 років складатимуть лише 29% від їхнього потенціалу. У лідера рейтингу Сінгапура потенціал заробітку 88%, а в США, які посідають 24-у сходинку між Ізраїлем і Макао, заробіток молоді оцінений у 76% від її потенційних можливостей.

Новини за темою: Інтегруючи в економіку знання і клімат. За що дали Нобелівську премію з економіки у 2018 році

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів