Україна має намір подати в ЄСПЛ позов проти Росії про порушення прав українських політв'язнів

"У цьому році Україна має намір подати в ЄСПЛ не тільки 6-й позов, але й кілька інших", - Ліщина

Радио Свобода

Україна має намір подати до Європейського суду з прав людини позов проти Росії про порушення прав українських політв'язнів. Про це розповів заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передають "Українські новини".

"У нас в цьому році вже заплановано не тільки 6-й, але кілька інших позовів. Але подробиці про них ми поки не розкриваємо, оскільки зараз в процесі активного збору інформації і розкривати зміст планованих позовів поки рано. Що вже може бути озвучено - це робота над 6-м позовом - він стосується українських політв'язнів. Зараз ми збираємо інформацію, формуємо заяву", - розповів уповноважений у справах ЄСПЛ.

Ліщина зазначив, що на даний момент в ЄСПЛ подано 5 позовів проти Росії. 2 справи стосуються анексії Криму і порушення прав людини на півострові, ще 2 - порушень на Донбасі. Ще 1 позов стосується вивезення в Росію групи дітей з Донбасу.

Нагадаємо, що Україна купила за 140 тис. євро послуги англійського юриста, колишнього адвоката сім'ї вбитого російського розвідника Олександра Литвиненка Бена Еммерсона для представництва в Європейському суді з прав людини у справах проти Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів