Україна і Hyperloop підписали меморандум про співпрацю

Наголошується, що Україна братиме участь у розробці цього проекту

З відкритих джерел

Міністерство інфраструктури України і компанія Нyperloop Transportation Technologies у четвер, 14 червня, підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю. Про це повідомили в прес-службі Мініфраструктури.

"Ми чітко домовилися об'єднати зусилля, по-перше, ми будемо спільно розробляти технологію, по-друге, ми домовилися про спільний пошук інвесторів для цього проекту, він має бути комерційно успішним, це не повинна бути чергова ідея, яка дотується урядами. Це має бути абсолютно прозора бізнес-модель, яка генерує прибуток", - відзначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Він додав, що українські технології можуть бути використані у світовому масштабі. 

"У світі, де країни та компанії змагаються в швидкості і зручності логістики, Україна може стати переможцем, якщо запропонує сучасні інфраструктурні рішення і стати тим мостом, який міцно зв'яже Європу й Азію", – додав Омелян.

Видання "Ліга.нет" з посиланням на Омеляна повідомляє, що теоретично через 5-10 років технологію Hyperloop може бути реалізовано в Україні.

"Вперше Hyperloop тестуватиметься на експериментальній ділянці в Тулузі. Перший комерційний запуск можливий в ОАЕ. Я хочу, щоб у найближчі 5 років ми прийшли хоча б до однієї лінії Hyperloop в Україні", – цитує видання Омеляна.

Hyperloop - це проект вакуумного потяга, запропонований у 2012-2013 роках Ілоном Маском. Зараз проект не реалізовано. Найбільшу активність у його втіленні виявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT. Швидкість капсули Hyperloop може перевищувати 600 км/год.

Нагадаємо, 22 лютого глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян заявив, що вже у 2019 році Україна може почати в Дніпрі будівництво тестового майданчика для запуску системи надшвидкісного сполучення Hyperloop.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів