facebook СБУ

Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції у Запорізькій області виявили в селі, неподалік від обласного центру, великий арсенал зброї і боєприпасів, повідомляє прес-служба СБУ.

"В одному з ангарів запорізького підприємства, яке відноситься до об'єктів критичної інфраструктури, зберігався величезний арсенал зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Під час обшуку приміщення правоохоронці вилучили протиповітряний зенітний ракетний комплекс, сто двадцять чотири гранатомета РПГ-26, п'ятдесят протитанкових гранатометів РПГ-7, вісімдесят сім набоїв до підствольного гранатомета, вісімнадцять гранат РГД-5, двадцять одну міну калібру 82 мм. В ангарі також перебувало тридцять мінометних детонаторів МД5, двісті сорок димових гранат РДГ-2Б, шість димових шашок УДШ, велику кількість набоїв та вибухівки", - йдеться в повідомленні на сайті відомства.

За фактом виявлення арсеналу відкрито кримінальне провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України.

Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення кола осіб, причетних до організації арсеналу і джерел походження зброї та боєприпасів.

Сьогодні, 20 березня, у прес-службі СБУ повідомили подробиці щодо цієї справи.

Повідомляється, що під час перевірки організації і порядку зберігання боєприпасів у військовій частині (с. Широке) представники військової служби правопорядку, військової прокуратури, поліції та СБУ виявили засоби ураження, які зберігалися на складі без документів, що підтверджують законність їх перебування. Також через незадовільний облік боєприпасів не вдалося встановити їх приналежність.

"Склад був залишений військовими без охорони, договір на його використання не укладався. Крім того, керівництво батальйону, яке відповідальне за зберігання цих боєприпасів, досі не надало правоохоронцям нібито наявний акт на їх утилізацію", - повідомили в прес-службі.

Також під питанням твердження про те, що засоби ураження нібито непридатні до використання. Міни та гранати зберігалися в спеціальних ящиках, патрони перебували в невідкритих цинках, майже половина гранатометів і пострілів до них також зберігалася в заводській упаковці, зброя - без видимих ознак ушкодження.

Повідомляється, що слідчий Запорізького відділення поліції Дніпровського ВП ПП в Запорізькій області відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Раніше в столичному регіоні правоохоронці викрили злочинну групу, яка займалася збутом зброї і боєприпасів, до складу якої входили поліцейські.