У Європарламенті розпочався збір підписів під закликом до Верховної Ради переглянути рішення щодо "112 Україна" і NewsOne

Фото з відкритих джерел

У Європарламенті почався збір підписів під зверненням до Верховної Ради з закликом переглянути рішення про звернення до РНБО з питанням введення санкцій щодо телеканалів "112 Україна" і NewsOne.

Знімок відповідного документа є у розпорядженні редакції, під ним вже поставили підпис ряд євродепутатів.

Члени Європарламенту апелюють до думки представника ОБСЄ з питань свободи слова Арлема Дезіра, який вже висловив свою стурбованість ситуацією, що склалася.

"Ми б хотіли підкреслити, що свобода слова і свобода преси є основними зобов'язаннями України згідно з умовами Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом", - зазначено у зверненні, повний текст якого наведено нижче.

Нагадаємо, раніше депутат Європарламенту Натан Гілл підтримав телеканал "112 Україна". У своєму коментарі він заявив, що виступ Верховної Ради проти телеканалів є "слизькою стежкою".

Раніше Верховна Рада рекомендувала РНБО ввести економічні та інші санкції щодо телеканалів "112 Україна" та NewsОne. Постанову про інформаційну безпеку підтримали 229 депутатів. Згідно з документом, ліцензії телеканалів повинні анулювати і заборонити використання радіочастот.

Ці обмеження "112 Україна" вважає обмеженням свободи слова і загрозою незалежній роботі ЗМІ в Україні, тому за захистом телеканал змушений звернутися до міжнародних організацій. Вже направлені листи президенту Єврокомісії Дональду Туску, єврокомісару Федеріці Могеріні і генсеку Ради Європи Турбйорну Ягланду.

Утиски в роботі телеканал "112 Україна" відчуває з початку свого заснування і вважає неприпустимими анонсовані скасування ліцензій телеканалу і заборону на використання радіочастот.

Звернення депутатів Європарламенту до Верховної Ради з приводу рішення про санкції щодо "112 Україна" і NewsOne 112.ua

Наводимо повний текст звернення депутатів Європарламенту:

"Ми глибоко стурбовані рішенням українського парламенту, Верховної Ради, яке ініціює накладення санкцій на українські телеканали "112 Україна" і NewsOne, що може призвести до припинення їх діяльності.

Ми приєднуємося до Представника ОБСЄ з питань преси, який вже висловив свою глибоку стурбованість таким кроком.

Ми б хотіли підкреслити, що свобода вираження та свобода преси є основними принципами зобов'язань України відповідно до умов Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Будь-які обмеження, накладені на ці права, у тому числі і накладені в цілях національної безпеки або протидії пропаганді, повинні бути суворо обмежені по сфері застосування, пропорційні і забезпечені належними гарантіями від зловживань за допомогою системи незалежних судів. Той факт, що такі політичні органи як парламент намагаються втручатися в редакційну політику незалежних мовників, а також карати їх за неї, йде врозріз з встановленими стандартами європейської демократії.

Ми закликаємо Парламент України переглянути своє гучне рішення і забезпечити можливість подальшого існування істинної свободи преси в Україні".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Віджет партнерів