У Вінницькій обл. в колонії кілька днів катували ув'язненого, – ГПУ

За даним фактом відкрито кримінальне провадження

RIA news

У Вінницькій колонії кілька днів катували ув'язненого. Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України (ГПУ).

"За результатами позапланової перевірки, проведеної в державному закладі "Вінницька установа виконання покарань № 1", співробітниками управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру в місцях несвободи виявлено та припинено нелюдське поводження із в'язнем, що мало ознаки тортур", – йдеться у повідомленні.

ГПУ

Відзначається, що протягом кількох діб укладеного "з явними ознаками розладу здоров'я тримали в непристосованому для цих цілей камерному приміщенні в антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації, постільної білизни, засобів особистої гігієни, належного медичного забезпечення тощо. Також виявлено та припинено протиправні дії співробітників цієї установи, пов'язані з намаганням підробки медичної документації щодо вказаного в'язня".

ГПУ

Крім того перевірка встановила систематичні порушення прав ув'язнених, засуджених до довічного позбавлення волі.

"В житлових камерних приміщеннях виявлено молотки, пилки, колючо-ріжучі предмети, хімічні речовини, верстати, інші речі та обладнання, заборонене для вільного обігу серед ув'язнених вказаної категорії", - йдеться в повідомленні.

"За результатами перевірки відновлено права ув'язненого, який піддавався тортурам. Йому надано необхідну медичну допомогу, забезпечено належними умови утримання і спостереження лікарів. Усунено переважну більшість порушень законності, а також причин вчинення злочинів та умов, які цьому сприяють", – зазначають в ГПУ.

За фактами, встановленими працівниками профільного управління Генеральної прокуратури України, зареєстровано кримінальні провадження за ст. ст. 127 (катування), 366 (службове підроблення) КК України. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів