У відомстві охорони здоров'я Британії стверджують, що вейпінг шкодить менше, ніж куріння, - ЗМІ

У відомстві опублікували огляд досліджень даних з електронних сигарет і систем нагрівання тютюну

Відомство охорони здоров'я Британії 6 лютого опублікувало докладний огляд досліджень даних з електронних сигарет і систем нагрівання тютюну, повідомляє "Обозреватель".

Фахівці відомства зробили ряд цікавих висновків про вплив вейпінгу і систем нагрівання тютюну на здоров'я користувачів. Так, дані свідчать на користь відмови від куріння традиційних сигарет і переходу на електронні системи. Завдяки електронним сигаретам, в одній тільки Англії щорічно понад 20 тисяч курців кидають згубну звичку. Втім, за оцінкою відомства, "тисячі курців помилково вважають вейпінг таким же шкідливим для здоров'я, як і паління цигарок". Майже половина курців – 40% - навіть не пробували електронні сигарети.

Люди все ще погано розуміють, що основна шкоду куріння пов'язана з продуктами згоряння в димі, а не власне з нікотином. Тільки кожен десятий знає, що приказка "крапля нікотину вбиває коня" - науково безграмотна, повідомляє видання.

У Великобританії альтернативу традиційним сигаретам обирає близько 3 мільйонів жителів. У Відомстві стверджують, що альтернативні системи доставки нікотину аж ніяк не сприяють "ініціації" -тобто, виникненню шкідливої звички серед неповнолітніх. Навпаки, практично ніхто, серед некурців, не пробує електронні сигарети.

Професор Джон Ньютон, директор одного з департаментів Відомства охорони здоров'я заявив: "Кожну хвилину в лікарню лягає пацієнт, чиє захворювання викликано курінням. 79 000 смертей від хвороб, спричинених курінням, реєструється кожен рік в одній тільки в Англії". Професор стверджує, що електронні системи не тільки безпечніше на 95% для самого користувача, але не представляють практично ніякого ризику для оточуючих.

Згідно зі звітом, системи нагрівання тютюну також виділяють менше шкідливих речовин, ніж звичайні сигарети. Порівняно з сигаретним димом, такі продукти потенційно менш шкідливі для користувача і практично безпечні для оточуючих.

Опитані редакцією видання українські медики позитивно оцінили дані англійських колег, втім, вказуючи на необхідність подальшого вивчення проблеми.

Доктор медичних наук, епідеміолог куріння, Олена Кваша заявила: "Відсутня інформація про вплив вейпінгу на тканину легень. У всіх країнах актуальним є моніторинг ситуації зі споживанням ЕСДН (електронних систем доставки нікотину" - ред.) не тільки серед підлітків, але і дорослого населення для оцінки впливу на здоров'я". Професор Кваша - провідний співробітник Інституту кардіології ім. Стражеска (Київ) зазначила складність досліджень, внаслідок "подвійного використання" - тобто, куріння сигарет паралельно з ЕСДН.

Відомство охорони здоров'я Британії у своїх рекомендаціях закликало забезпечити доступ курців до електронних альтернатив з метою отримати істотні переваги для здоров'я курців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів