У вересні в Україні здійснено напади на 11 журналістів, – НСЖУ

Найбільше інцидентів зафіксовано в столиці

Фото з відкритих джерел

Упродовж вересня в результаті моніторингу було зафіксовано 11 випадків застосування фізичної сили щодо працівників ЗМІ. Про це повідомили у Національній спілці журналістів України, передає "Радіо Свобода".

Згідно з повідомленням, найбільше – 4 інциденти – були у Києві та області, по 2 – в Одесі та Донецькій області, по одному – в Запоріжжі, Рівненській та Полтавській областях.

Як повідомили у Національній спілці журналістів, серед тих, хто зазнав нападу у вересні, були журналіст телеканалу "1+1", який зі знімальною групою готував сюжет про незаконних бурштинокопачів у Рівненській області; журналіст Олексій Марченко з Василькова Київської області, якого, за його словами, побили через розслідування про діяльність одного депутатів; журналіст Михайло Ткач, який зі знімальною групою програми "Схеми" зазнав нападу співробітників УДО під час зйомок.

"Фізична агресія та грубе ставлення до журналістів – вже не дивина для українського медіасередовища. Але принаймні від правоохоронців журналісти мають чекати захисту, а не такої ж агресії, як і від тих же бурштинокопачів-нелегалів", – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Новини за темою: У Києві побилися водій та пішохід-журналіст: Причина - порушення першим ПДР

Невдовзі у НСЖУ пообіцяли презентувати індекс фізичної безпеки журналістів – моніторинг усіх випадків застосування сили, починаючи з січня 2017 року.

Новини за темою: Роби що завгодно - керівництво захистить: Чому бути журналістом в Україні небезпечно

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів