У центральній та історичній забудові міст проектуватимуть лише підземні автостоянки, - Мінрегіон

Таке рішення допоможе звільнити історичні місця та центр від надмірної кількості припаркованих машин і створить комфортні умови як для пішоходів, так і для водіїв

Лев Парцхаладзе З відкритих джерел

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми (ДБН), зокрема, відповідно до нових норм у центральних та історично сформованих районах міст допускається проектування виключно підземних парковок для автомобілів. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Зміни стосуються як громадської, так і житлової забудови та містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій".

"Вулиці безпечні та комфортні для людей – такий принцип діє у більшості цивілізованих країн Європи та світу. Проте сьогодні у нас в Україні громадська та житлова забудова, особливо в історичному центрі міст, дуже перевантажена надмірними та хаотичними парковками автомобілів. Це погіршує екологію і створює можливу небезпеку для пішоходів. Тому в нових ДБН щодо планування та забудови територій ми ввели зміну, яка допускає проектування у таких частинах міст виключно підземних автостоянок", - сказав заступник міністра.

За його словами, це звільнить історичні місця та центр від надмірної кількості припаркованих машин і створить комфортні умови як для пішоходів, так і водіїв, які зможуть залишити свій транспорт у спеціально відведених для цього місцях.

Зазначимо, що відповідно до цих ДБН також забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. 

Оновлені ДБН "Планування і забудова територій" вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Нагадаємо, 27 вересня 2018 року набуде чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів". У столиці жорсткі умови щодо порушників правил паркування нададуть змогу збільшити кількість багаторівневих паркінгів за рахунок залучення інвесторів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів