У степовому Криму зникло 70% зеленого покриву, що був до окупації, - Гримчак

За його даними, зникають не лише посівні площі, а й лісосмуги, плодові сади, виноградники

Крим kyiveuromarathon

Близько 70% зеленого покриву степового Криму, який був у 2013 році, зникло. Про це в інтерв'ю "Крим Інформ" розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"Можна констатувати, що стан катастрофічний. Наші знімки із супутників показують, що фактично на сьогодні 70% зеленого покрову степового Криму або повністю зникло, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році. Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття", - розповів Гримчак.

За його даними, зникають не лише посівні площі, а і лісосмуги, плодові сади, виноградники.

"Але головна проблема – це різке погіршення якості ґрунтів. Шаленими темпами відбувається мінералізація плодючих шарів", - наголосив заступник міністра.

Він зазначив, що це відбувається від браку води на півострові.

"Так. Після того, як вода Північно-Кримського каналу перестала поступати до півострова, різко – буквально на порядок – скоротилися площі зрошувальних земель. Водночас окупаційна влада різко збільшила використання артезіанської води зі свердловин. Але справа у тому, що на більш глибоких пластах залягають солончаки… Свердловини використовували і раніше, до окупації, але дуже обережно, зберігаючи баланс, адже вода з цих свердловин йде вже мінералізована. Нині баланс порушений", - підсумував Гримчак.

Нагадаємо, до цього Гримчак повідомив, що станом на листопад 2017 року на окупованих територіях Донбасу 80% джерел питної води не придатні до використання у зв'язку із високою мінералізацією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів