У Стамбулі починається засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому обговорять текст Томоса для України

Напередодні представник президента Ростислав Павленко переговорив з Вселенським патріархом Варфоломієм про події в Україні та про остаточні кроки з надання Томосу про автокефалію Православній церкві в Україні

Засідання Синоду Вселенського патріархату patriarchate.org

У Стамбулі починається засідання Священного Синоду Вселенського патріархату, на якому очікується визначення дати проведення об'єднавчого собору в Україні і буде обговорюватися текст Томоса, повідомляє "Укрінформ".

"Цей процес - обговорення тексту Томосу — є звичною процедурою. Він відбувається без особливого розголосу і уваги. Крім того, на Синоді будуть розглядати інші питання, не пов'язані з Україною", — прокоментували початок засідання в прес-службі Вселенського патріархату.

Раніше на своїй сторінці Facebook представник президента Ростислав Павленко зазначив, що напередодні він переговорив з Вселенським патріархом Варфоломієм про події в Україні та про остаточні кроки з надання Томосу про автокефалію Православній церкві в Україні відповідно до вже прийнятих рішень Синоду. Але оприлюднити деталі переговорів відмовився.

Очікується, що на цьогорічному Синоді буде затверджений текст відповідного Томосу.

Наразі члени Синоду готуються до початку засідання.

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію Православній церкві в Україні 11 жовтня цього року. Тепер у Києві мав бути скликаний Собор з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор оформить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і вибере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа (грамоти).

На початку цього місяця президент Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі Угоду про співпрацю і взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів