Адвокат Олександр Горошинський в студії "112 Україна". 26.12.2016
112.ua

У справі екс-"беркутівців" жодна з 45 судово-балістичних експертиз не вказала на конкретну людину. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив адвокат екс-"беркутівців" Олександр Горошинський.

"У матеріалах кримінального провадження стосовно підозри "беркутівців" немає ніякої доказової бази, які б вказували на індивідуалізацію, тобто причетність конкретної особи до вбивства конкретної людини. У справі було проведено понад 45 судово-балістичних експертиз, які не вказали індивідуалізовано жодної людини. Там була одна єдина експертиза, яка була проведена в кінці, перед тим, як справу було направлено щодо трьох підозрюваних у суд, де було індивідуалізовано дві людини. Однак, вивчивши ці експертизи, захист, тобто ми побачили невідповідності. Наприклад, одну і ту ж кулю експерти привласнювали двом автоматам. Одна куля не могла бути випущена з двох автоматів. Були суттєві помилки, були суттєві протиріччя. Тому відбулася ще одна експертиза, в якій фактично погодилися з нашими аргументами. Тому серед 45 судово-балістичних експертиз немає жодної, яка б вказала на причетність конкретного нашого підозрюваного до тих подій, які відбувалися", - розповів адвокат.

За його словами, через велику кількість невідповідностей у судово-балістичних експертизах була призначена комісійна експертиза, яка ще триває.

"Будемо сподіватися, що ми зможемо пролити світло на це питання. На сьогодні немає жодного доказу, який вказує на причетність підозрюваних", - зазначив Горошинський.

У той же час, за словами Горошинського, завдяки відеозаписам встановити представників мітингувальників, у яких була зброя, можливо.

"Я зробив кілька кадрів. Всі кажуть, що на Майдані не було зброї. Я зробив кілька кадрів з кримінального провадження, і ми бачимо цих досить цікавих осіб (зі зброєю, - ред.), є понад 20 таких кадрів. Це скріншоти з відео, які ми безпосередньо будемо досліджувати в судовому засіданні", - зазначив він.

"Ми бачимо, що навіть з цих скріншотів можна встановити осіб і фактично з'ясувати, хто ж все-таки стріляв. На сьогоднішній день абсолютно не проводиться попереднього розслідування і не встановлюються особи, які фактично стріляли", - заявив адвокат.

Крім цього, адвокат розкритикував і дії ГПУ в частині повідомлення про підозру Віктору Януковичу.

"Я був свідком того, що відбувалося. По-перше, саму підозру не було оголошено, оскільки оголошення відбувалося на монітор, проте не було відеоконференції, не було зв'язку. По-друге, цю підозру безпосередньо передали захиснику. Але КПК говорить, яким чином має відбуватися повідомлення про підозру. Це має бути особисто або відправлятися на адресу з повідомленням про особисте отримання. Тому це було зроблено, чесно кажучи, більше на публіку", - прокоментував Горошинський.

Нагадаємо, Святошинський суд Києва розглядає справу п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" - Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, яких звинувачують у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Також нагадаємо, що 28 листопада під час допиту Януковича у справі "беркутівців" генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру у держзраді. Луценко заявив, що відповідне повідомлення також було направлено до РФ. Після цього представники Військової прокуратури вручили адвокату екс-президента України Віктора Януковича повідомлення про підозру у скоєнні злочину.