У Солом'янському суді хочуть викликати вченого Козловського з полону бойовиків "ДНР"

У свою чергу його син з обмеженими можливостями не може отримати соцвиплати на українській території

Громадське радіо

Суддя Солом'янського районного суду Києва Людмила Кизюн вирішила викликати вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, який вже майже два роки перебуває в полоні бойовиків "ДНР". Про це в інтерв'ю "Громадському радіо" розповів його племінник Денис Козловський.

Як розповів племінник ученого, до того, як опинитися в полоні, Козловський був опікуном свого сина Святослава, який має інвалідність першої групи. Для того, щоб отримувати соціальні виплати на українській території, виникла необхідність у встановленні нового опікунства. У свою чергу суддя не бажає розглядати це питання без присутності самого Козловського.

"Їй (судді, - ред.) одразу ж відповіли, що в матеріалах справи є довідка від об'єднаного центру заручників СБУ про те, що він з 27 січня 2016 року перебуває в полоні та очевидно що з цієї причини бути присутнім не може. А головне, що це і є причиною, чому опікунство переоформляється, адже вже два роки Святослав не може отримати жодних виплат. Суддя сказала щось на кшталт того, що її це не хвилює, у неї є процедура, за якою вона повинна викликати його до суду повісткою. "Я його викликаю до суду повісткою", — сказала вона. Тобто надішле повістку на окуповану територію. Але, по-перше, "Укрпошта" нічого туди не доставляє, а по-друге, це нонсенс", - розповів Денис Козловський.

Племінник Ігоря Козловського додав, що його близькі мають намір домагатися проведення засідання суду без присутності полоненого вченого, вважаючи цю ситуацію абсурдною.

"Ми будемо писати скарги до вищих судових інстанцій. Наскільки я знаю, Ірина Геращенко від себе написала депутатський запит щодо цього. Будемо всіма можливими способами намагатися впливати на представників судової влади. Тому що просто так це залишати не можна. Цей абсурд уже настільки очевидний, що ми не хочемо зробити вигляд, що це в порядку речей, і дозволити переносити суди. А в цієї судді є повноваження переносити засідання скільки завгодно разів і ніколи не винести позитивного рішення", - додав він.

Нагадаємо, учений-релігієзнавець Ігор Козловський перебуває в полоні бойовиків "ДНР" з 27 січня 2016 року.

Після початку війни Ігор Козловський не зміг покинути Донецьк, оскільки наглядав за паралізованим сином. Бойовики затримали і посадили його до підвалу. Вчений був далекий від політики і не брав участі в бойових діях у силу віку і стану здоров'я. На думку сина, Ігор Анатолійович міг привернути до себе увагу самопроголошеної влади в період участі в міжконфесійному молитовному марафоні "За єдність та мир в Україні", який відбувався в березні-жовтні 2014 року, — туди він виходив з українським прапором.

Ігорю Козловському вже 63 роки, і він має проблеми зі здоров'ям. Раніше повідомлялося, що ученого-релігієзнавця Козловського, який перебуває в полоні в бойовиків т.н. "ДНР", включено до списків тих, хто підлягає обміну.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів