У школах нацменшин має стати більше української мови, - Гриневич

Вивчення окремих предметів повинно проходити тільки державною мовою

"112 Украина"

У школах, де викладання йде на мовах національних меншин, деякі предмети в майбутньому повинні вивчатися тільки українською мовою. Про це в коментарі "112 Україна" заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

За словами Гриневич, випускники шкіл нацменшин недостатньо добре знають українську мову, що негативно позначається в тому числі і на результатах ЗНО.

"Нас дуже турбує ситуація, яка склалася в школах з мовою національних меншин, які вивчають усі предмети мовою меншин впродовж усього навчання у школі. І як результат, наприкінці здобуття загальної середньої освіти випускники не володіють українською державною мовою як слід, і це позначається на їхніх результатах ЗНО", - заявила вона.

Новини за темою: Для реалізації реформи освіти в 2018 році необхідно 1,8 млрд грн, - Міносвіти

Гриневич вважає, що для поліпшення якості освіти виникає необхідність впровадження у таких навчальних закладах предметів, які будуть вивчатися виключно українською мовою.

"У початковій школі маленькі діти мають починати навчатися рідною мовою, але далі йде вивчення державної і запроваджуються предмети, які вивчаються українською мовою. Це має призвести до кращої якості освіти в таких школах", - зазначила профільний міністр.

Як раніше повідомлялося, Верховна Рада на першому засіданні після повернення з літніх канікул підтримала реформу освіти, що передбачає перехід до 12-річного навчання для школярів і підвищення зарплати для вчителів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів