У Середземному морі затримали українську яхту, яка перевозила 57 нелегалів з Афганістану

У ДПСУ відзначають, що українські моряки в схемі транспортування нелегалів виступають як потерпілі

ДПСУ

У Середземному морі, в Каламацькому морському регіоні Паліовуна грецькі правоохоронці в рамках спільної операції з ДПСУ затримали українську яхту, на борту якої перевозили 57 мігрантів. Екіпажем судна виявилися троє громадян України, повідомляє прес-служба ДПСУ.

Новини за темою: На Закарпатті прикордонники затримали 10 нелегалів з Азії

"Наступного дня в аеропорту Афін правоохоронці затримали одного з учасників злочинної організації, який протягом 2017-2018 років, у тому числі в останньому випадку, передавав завербованих громадян України за кордон, де їх у подальшому втягували у вказану протиправну діяльність", - повідомляють прикордонники.

Наголошується, що з точки зору українського законодавства у зазначеній злочинній схемі громадяни України є потерпілими.

Новини за темою: У Львівській обл. затримали 11 нелегалів з Туреччини, - Держприкордонслужба

"Їх вербували та відправляли за кордон для втягнення у подальші злочини. У більшості випадків для спонукання українців до вчинення протиправної діяльності застосовувалися шахрайські методи переконання, їм не повідомлялася справжня мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомлялися негативні наслідки в разі їх затримання правоохоронними органами", - повідомляють ДПСУ.

Помічник голови ДПСУ Олег Слободян заявив в ефірі "112 Україна", що це не перший випадок співпраці українських прикордонників та Європолу.

Новини за темою: В Україні за місяць виявлено майже 2500 нелегальних мігрантів

"Це вже не перший випадок ефективної співпраці ДПС із підрозділами Європолу. І наше завдання тут - ліквідувати канали переправляння незаконних мігрантів, оскільки навіть ці моряки виступають швидше жертвами організаторів цього бізнесу, оскільки дуже часто не знають, для чого їх наймають і не розуміють відповідальності, яка очікує на них в разі, коли ця оборудка буде викрита. У цьому випадку наші співвітчизники перевозили 57 громадян Афганістану. Нашим громадянам необхідна правова підтримка по лінії МЗС, яка, як мені відомо, вже надається", - уточнив він.

Новини за темою: Українець намагався вивезти у Польщу 7 нелегалів з Бангладешу

Загалом, за даними Держприкордонслужби, за останні два роки для переправлення нелегалів морським шляхом були завербовані щонайменше 12 громадян України.

Джерело: ДПСУ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів