У Росії заявили, що Сенцов відмовився від госпіталізації через "відсутність хвороби та задовільні умови утримання"

Раніше політв'язень скаржився на погрози з боку головного лікаря шпиталю - той обіцяв зв'язати Сенцова і "напхати" штучним харчуванням

Олег Сенцов Радіо Свобода

Омбудсмен Росії Тетяна Москалькова заявила, що український режисер Олег Сенцов, який перебуває у колонії в російському місті Лабитнангі, відмовився від госпіталізації через "відсутність хвороби та задовільні умови утримання". Вона повідомила, що стан здоров'я режисера не погіршився, йому продовжують колоти внутрішні ін'єкції. Про це йдеться у відповіді російського омбудсмена на звернення Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, повідомила Денісова у Facebook.

Новини за темою: У РФ заявили, що Сенцов, незважаючи на 115 днів голодування, має "цілком здоровий вигляд"

"Тетяна Москалькова повідомляє, що стан здоров'я у Олега не погіршився. Йому продовжують колоти внутрішні ін'єкції, а також надають підтримувальну суміш. Олег знову відмовився від госпіталізації до Лабитнанзької міської лікарні. Він нібито посилається на відсутність хвороби та задовільні умови утримання і лікування в медичній частині колонії. Але ж ми усі добре знаємо істинну причину його відмови. Оскільки в міській лікарні до нього ставляться жахливо. Йому не надають належної медичної допомоги і тиснуть психологічно. Шкода, що знову не отримала детальної інформації щодо стану здоров'я Олега Сенцова та інших політв'язнів з відповідними підтверджувальними документами", - заявила Денісова.

Новини за темою: Сенцов може стати номінантом на премію Сахарова, - ЗМІ

Також омбудсмен додала, що Москалькова відмовилася сприяти у звільнені політв'язнів, оскільки не має таких повноважень.

"Що ж до питання якнайшвидшого обміну політв'язнями, на якому я постійно наголошую, Москалькова в черговий раз повідомила, що немає таких повноважень", - заявила Денісова. 

Новини за темою: Петиція на підтримку Олега Сенцова набрала на сайті Білого дому 100 тис. підписів

Нагадаємо, що раніше головний лікар шпиталю погрожував Сенцову зв'язати його та насильно "напхати" медпрепаратами і штучним харчуванням. 

Засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі за нібито підготовку терактів в анексованому Криму український режисер Олег Сенцов голодує вже 117 днів.

Його головна вимога до влади Росії - звільнити 64 українських політв'язнів, яких утримують у російських в'язницях. За прогнозами лікарів, четверта криза, що характеризується відмовою органів, може початися в будь-який момент.

Новини за темою: Сенцов написав листа російським правозахисникам і попросив не робити "невірних рухів"

Про критичний стан здоров'я українця заявили в ООН, висловивши стурбованість. 5 вересня матері Сенцова знову відмовили в його помилуванні.

У Верховній Раді напередодні запропонували висунути Сенцова на отримання Нобелівської премії миру.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів