У Росії можуть пом'якшити покарання за статтею про екстремізм

Кримінальна відповідальність за репости і лайки настане лише після повторного порушення, на перший раз винних покарають штрафом

ТАСС

Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект, спрямований на гуманізацію кримінального законодавства - про часткову декриміналізацію статті 282 КК РФ ("Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності"), за якою, серед іншого, виносять вироки за лайки або репости в соцмережах. Відповідний запис опублікований у базі даних нижньої палати парламенту, повідомляє "Інтерфакс".

"Аналіз практики показує, що не у всіх випадках притягнення до кримінальної відповідальності за діяння, передбачені ч. 1 ст. 282 "Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності" Кримінального кодексу РФ є обґрунтованим", - йдеться в пояснювальній записці.

Поправки передбачають, що кримінальна відповідальність за частиною 1 статті 282 КК РФ буде наступати лише в тому випадку, якщо мова йтиме про повторне порушення, скоєне протягом року.

Перший раз винних у збудженні ненависті, ворожнечі чи приниженні людської гідності, в тому числі з використанням ЗМІ, інформаційно-телекомунікаційних мереж, включаючи мережу "Інтернет", притягатимуть до адміністративної відповідальності.

Новини за темою: Привітала у Facebook Гітлера з Днем народження і втратила роботу: Скандальна історія львівської вчительки

Відповідною статтею "Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності" пропонується доповнити Кодекс РФ про адміністративні правопорушення. Винних штрафуватимуть на суму до 20 тисяч рублів, відправлятимуть на обов'язкові роботи до 100 годин, або під адміністративний арешт до 15 діб.

Пом'якшувати покарання не будуть за збудження ненависті, ворожнечі чи приниження людської гідності, вчинені з застосуванням насильства або з погрозою його застосування; особою з використанням свого службового становища; організованою групою (частина 2 статті 282 КК РФ).

Нагадаємо, що в Росії в останні роки все частіше порушують кримінальні та адміністративні справи за репости, лайки чи коментарі в соціальних мережах. За даними МВС РФ, у першому півріччі 2018 року порушено 762 справи про екстремізм, а за весь 2017 рік — 1521.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів