У РФ погрожують "за хвилини" закрити Азовське море для українських суден

Таким чином Росія може відповісти на арешт Україною 15 іноземних суден, що заходили в порти Криму

Открытый источник

Член комітету з оборони і безпеки Ради Федерації Франц Клінцевич прокоментував затримання 15 суден українськими прикордонниками за відвідування портів Криму. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Це явне беззаконня. І не має значення, йдеться про російські судна, або судна іноземних держав - і ті, і інші абсолютно законно увійшли в порти Криму", - написав Клінцевич.

За його словами, Україна "буквально штовхає Росію на різкі відповідні дії".

"Так, ми буквально за хвилини здатні перекрити Азовське море для будь-якого українського плавзасобу. І я виключаю, що подібні дії можуть послідувати. По суті, Україна сама реально розриває угоду про Азовське море, від чого тільки вона і постраждає", - констатував Клінцевич.

Новини за темою: Російська агресія в Азовському морі порушує суверенітет України, - США в ООН

Як раніше повідомлялося, Україна заарештувала 15 суден, які заходили в порти анексованого Криму. 

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта), було закрито на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014 № 578-р ("Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту") та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 ("Про закриття морських портів").

Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів і терміналів, розташованих на території АР Крим і м. Севастополь, вважають порушенням норм міжнародного права, діями, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі кримінальну.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів