Фото з відкритих джерел

Причиною пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі стало самозаймання полігону через неналежну експлуатацію. Про це заявив прокурор Львівської області Юрій Квятківський на прес-конференції в п'ятницю, повідомляє Укрінформ.

"Проведеною комплексною експертизою встановлено, що причиною пожежі, що виникла 28 травня 2016 року, є самозаймання неущільнених твердих побутових відходів. Те, що займання було викликано сторонніми факторами, експертизою не встановлено. Також встановлено, що експлуатація полігону посадовими особами ЛКП "Збиранка" здійснювалося з порушеннями вимог. Не проводився полив ділянок полігону при високих температурах, перешарування, не виконувалися вимоги щодо забезпечення збору та утилізації звалищного біогазу, що призвело до його накопичення у внутрішньому полігоні з подальшим викидом в атмосферу. Це було передумовами для займання полігону", - зазначив Квятківський.

За його словами, у діях рятувальників під час гасіння пожежі не було виявлено порушень.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття, в результаті чого загинули троє рятувальників та еколог. Сміттєзвалище закрили за рішенням суду. У листопаді прокуратура оголосила про підозру чиновнику Львівської мерії у справі про пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Пізніше суд відпустив його під особисте зобов'язання.