У Празі назвуть міст на честь українського дисидента

Дисидент Василь Макус вчинив акт самоспалення на знак протесту проти тоталітарного режиму в Україні та окупації Чехословаччини

  • У Празі назвуть міст на честь українського дисидента
    У Празі назвуть міст на честь українського дисидента фото из соцсетей
  • У Празі назвуть міст на честь українського дисидента
    У Празі назвуть міст на честь українського дисидента kyiveuromarathon

У Празі на честь українського дисидента Василя Макуха, який у 1968 році вчинив акт самоспалення на Хрещатику, назвуть пішохідний міст через річку Ботіч у районі Вршовіце. Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс у Facebook.

"Зусилля посольства та української громади в Чехії дали результат. Міська рада Праги схвалила рішення назвати новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави у Празькому районі Вршовіце, на честь українського дисидента та борця за свободу Василя Макуха", - написав посол.

Новини за темою: Аеропорт "Чернівці" хочуть перейменувати на честь Леоніда Каденюка

Нагадаємо, 5 листопада 1968 року дисидент Василь Макух на Хрещатику вчинив акт самоспалення, вигукуючи "Геть окупантів!", "Хай живе вільна Україна!", "Геть з окупованої Чехословаччини!" Так він висловив протест проти окупації України та Чехословаччини. У серпні 1968 року на територію Чехословаччини зайшли танки країн Варшавського договору як реакція СРСР на лібералізацію і реформи у країні. Через два місяці, 16 січня 1969 року, в Празі вчинив самоспалення 20-річний студент філософського факультету Карлового університету Ян Палах.

Новини за темою: У Києві відкрили квіткову клумбу на честь олімпійського чемпіона Олександра Абраменка

Василь Макух народився в 1927 році на Львівщині в селянській родині. Юнаком підтримував зв’язок із членами "Просвіти" та ОУН, а під час Другої світової війни воював у лавах УПА, за що його було засуджено радянською владою до 10 років каторжних робіт.

Новини за темою: У Києві на Виноградарі може з'явитися сквер на честь Скрябіна

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів