В ОЗХЗ повідомили, що не зможуть встановити кількість використаної у Солсбері речовини

В організації зазначили, що, імовірно, кількість нервово-паралітичного агента може вимірюватися в міліграмах, а не в грамах, як раніше заявляв голова ОЗХЗ

The Times

Експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не можуть встановити точну дозу речовини, яку було використано проти Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері. Про це йдеться в повідомленні організації, що надійшло в розпорядження "РБК" 4 травня.

"ОЗХЗ не може оцінити чи точно визначити кількість нервово-паралітичної речовини, яку використали в Солсбері 4 березня 2018 року", — заявив представник ОЗХЗ.

Водночас в організації зазначили, що, імовірно, кількість нервово-паралітичного агента може вимірюватися в міліграмах, а не в грамах, як раніше заявляв голова організації Ахмет Узюмджю.

"Водночас аналіз проб, які було зібрано групою експертів ОЗХЗ, дав можливість зробити висновок, що виявлена хімічна речовина має високу ступінь чистоти, є стійкою і має стійкість до погодних умов", — прокоментували в ОЗХЗ результати аналізу.

Раніше в інтерв'ю The New York Times гендиректор ОЗХЗ Ахмет Узюмджю заявив, що для отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері могли застосувати від 50 до 100 г речовини нервово-паралітичної дії у рідкому вигляді.

Нагадаємо, екс-офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його доньку Юлію було отруєно в британському місті Солсбері 4 березня. Голова уряду Великої Британії Тереза Мей поклала всю відповідальність на російські спецслужби, а розслідування підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новичок", який виробляють у Росії.

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки британських експертів про те, що Скрипалів було отруєно нервово-паралітичною речовиною, однак постпред РФ при ООН Василь Небензя зазначив, що в доповіді ОЗХЗ ніяк не згадують, що виробником речовини є Росія.

Пізніше голова МЗС РФ Сергій Лавров висунув зустрічну версію про те, що Скрипалів отруїли речовиною BZ, що перебуває на озброєнні США та Великої Британії. Швейцарська лабораторія, на дослідження якої він послався, спростувала цю заяву.

Також з'явилися дані про те, що влада РФ розпочала знесення корпусів НДІ в Шиханах. Саме в ньому, на думку Великої Британії, тривало розроблення газу "Новичок".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів