В "Опозиційному блоці" заявляють, що рішення РНБО про транспортну блокаду непідконтрольних районів Донбасу порушує мінські угоди і має бути скасоване. Про це йдеться в заяві "Опоблоку", поширеній його прес-службою.

У партії вважають рішення РНБО "відвертою політичною капітуляцією перед порушниками закону", вбачаючи в цьому "свідчення безпорадності влади, нездатності навести правовий порядок в країні, забезпечити дію Конституції, гарантувати права і свободи українських громадян".

"Не маючи сил приборкати екстремістів, влада намагається їх очолити. Вона порушує Конституцію і закони України, встановлює фактичну вуличну диктатуру і "надзвичайщину". Ці рішення, по суті, зривають переговори про врегулювання ситуації на сході України. Вони суперечать не тільки духу і букві Мінських угод, але і нашим зобов'язанням перед європейськими країнами-гарантами дотримання досягнутих домовленостей", - йдеться в заяві партії.

У "Опоблоці" вважають, що рішення РНБО мають ознаки сепаратизму і можуть призвести до необоротного відмежування окремих районів Донецької та Луганської областей від українського Донбасу.

"Опозиційний блок виступає з різким осудом прийнятих рішень і вимагає їх негайного скасування. Ми закликаємо українську і світову громадськість виступити на підтримку нашої позиції", - йдеться в заяві.