У Нобелівському комітеті пояснили, чому другий рік поспіль серед лауреатів немає жінок

Зараз нагороди отримують вчені, які починали кар'єру в той час, коли жінок в науці були одиниці

Горан Ханссон YouTube/Скриншот

Нобелівська премія другий рік поспіль не присуджується жінкам в жодній з категорій через нестачу жінок серед номінантів. Так пояснив ситуацію секретар Королівської шведської академії наук Горан Ханссон під час прес-конференції з нагоди присудження нагороди в галузі економіки.

"Ми дуже пишаємося лауреатами нашої нагороди за цей рік, а також торішніми і всіма іншими. Але нас також засмучує, що в перспективі так мало жінок отримують цю премію. Частково так виходить через те, що нам доводиться чекати, поки те чи інше відкриття буде перевірено і підтверджено. А 20-30 років тому серед вчених було менше жінок. Але я не впевнений, що це вичерпне пояснення", – сказав Ханссон.

Він також нагадав, що на сьогодні три з шести комітетів, які приймають рішення про присудження Нобелівських премій, очолюють жінки. Крім того, жінки входять до складу всіх без винятку таких комітетів. "Я не думаю, що існує скільки-небудь істотний шовіністичний вплив в комітетах", – наголосив секретар академії.

За словами Ханссона, Нобелівський комітет зацікавлений в тому, щоби більше жінок-вчених висували на премію. Але поки число номінанток все ж залишається невеликим. У майбутньому році, за його словами, комітет буде самостійно визначати жінок-вчених, які заслуговують номінації, і просити висувати їх у тих, хто має на це право – самі члени комітету номінуванням не займаються. Це ж стосуватиметься географічного та етнічного принципів при відборі номінантів. "Ми зацікавлені, ми вживаємо заходів і сподіваємося, що протягом п'яти-десяти років побачимо зовсім інший розподіл", – підсумував Ханссон.

Нагадаємо, минулого тижня у Стокгольмі були оголошені імена лауреатів всіх основних Нобелівських премій за цей рік. Так володарями престижної наукової премії в галузі фізіології і медицини стали американські дослідники Джефрі Холл, Майкл Розбаш і Майкл Янг. Нагорода присуджена їм з формулюванням: "За відкриття молекулярних механізмів, контролюючих добовий ритм". В області фізики були відзначені американці Райнер Вайс, Баррі Баріш і Кіп Торн, які сконструювали детектор гравітаційних хвиль і зуміли досвідченим шляхом підтвердити їх існування. Основоположники кріоелектронної мікроскопії Жак Дюбоше, Йоахім Франк і Річард Хендерсон нагороджені Нобелівською премією по хімії. Володарем літературного "нобеля" в цьому році став британський романіст японського походження Кадзуо Ісігуро. Міжнародна кампанія за скасування ядерної зброї ICAN відзначена премією миру. Сьогодні також стало відомо ім'я лауреата спеціальної премії Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля. Ним став американський дослідник поведінкової економіки Річард Тейлер.

Останньою на сьогодні жінкою, якій була присуджена Нобелівська премія, стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич. Вона отримала нагороду в галузі літератури в 2015 році.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...