У Неділю всіх святих у Ніжині відбулася традиційна велосипедна хресна хода

П'ятий рік поспіль, у Неділю всіх святих, в Ніжині відбувається уже традиційна велосипедна хресна хода, передає "112 Україна".

У місті Ніжин за статистикою на кожного водія автомобіля припадає 5 велосипедістів. Саме тому велосипед тут часто використовують не лише в повсякденному житті, а й при масових заходах.

"Років п'ять тому співпали в один день свято Дня молоді і Дня велосипедиста. Якось у нас священнослужителі міста і віряни вирішили об'єднати ці дві події і влаштувати хресний хід, бо тоді якраз це свято припало на День всіх святих. З'їжджаються наші віряни, все починається із молебну, з молитви, благословення на майбутню хресну ходу", - розповів архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.

З його благословіння віряни проїхали маршрутом усіх храмів міста.

"Всі учасники такої незвичної хресної ходи об'їжджають кожен храм міста, в кожному храмі вони зупиняються для молитви, для благословення. Читається молитва за мир в Україні, читається про тих, хто має особливо потребу - цього разу ми молилися за хворих дітей, які проживають у нашому місті. І на завершення всі розділяють спільну трапезу, тому що День всіх святих - це день заговин перед початком Петрового посту", - пояснив він.

Наймолодшому учаснику заходу, за словами організаторів, було сім років, вік найстарших перевищував сімдесят. Загалом у велосипедній ході взяли участь понад сто прихожан православної церкви у Ніжині.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів