У Нацбанку затвердили нового керівника "ПриватБанку"

Правління НБУ погодило кандидатуру Петра Крумханзла на призначення голови правління "ПриватБанку"

Петра Крумханзл newsnetwork.tv

Правління Національного банку України погодило кандидатуру Петра Крумханзла на призначення голови правління "ПриватБанку". Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Перед новим топ-менеджментом найбільшого банку країни стоять амбітні виклики: "ПриватБанк" повинен відновити стійку бізнес-модель і одночасно зберегти інноваційність, незважаючи на вантаж проблем, які дісталися державному банку в спадок від колишніх власників. Це завдання наразі ускладнене маніпулюванням екс-власниками окремими ЗМІ для тиску на хід розслідування підозрілих операцій, які відбувалися в банку до націоналізації", - зазначили в НБУ.

Заступник голови правління банку Галина Пахачук зазначила, що завданням обох фінансових установ є повернення до бюджету сотень мільярдів гривень, спрямованих на підтримку банку в період націоналізації.

"Це реалізується в першу чергу шляхом прибуткової роботи і відповідно сплати податків, повернення активів так званого "токсичного" портфеля, сформованого попередніми власниками банку", - зазначила Галина Пахачук.

Також вона прокоментувала оприлюднені в ЗМІ запити НБУ щодо клієнтських рахунків у "ПриватБанку". Пахачук зазначила, що аудит операцій, який здійснюють у банку як НБУ, так і сам банк, а також залучені визнані міжнародні компанії у світі, - "це важлива і потрібна для країни робота". Така передавання інформації регулятору не є порушенням банківської таємниці, а кожен випадок її розкриття буде вивчено з проведенням розслідування.

Зазначимо, що Крумханзл (51 рік) з 2004 по 2008 рік працював у чеському Raiffeisenbank операційному директором; з 2008 по 2011 рік працював в Україні у "Райффайзен Банк Аваль" операційним директором.

З 2011 по 2013 рік працював у компанії Interim Management & Consulting, з 2013 по 2016 рік — головним операційним директором у словенській філії австрійської компанії Heta Asset Resolution.

Останнє місце роботи - головний операційний директор (Chief Operating Officer) у китайському Home Credit China (травень 2016 року і дотепер).

Крумханзл за освітою математик, але віднедавна в Україні дозволено керувати банками людям без профільної освіти (економіка, менеджмент і право).

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Стратегія управління державними банками передбачає продаж "ПриватБанку" протягом 5 років.

У 2016 році уряд підтримав пропозицію Національного банку і Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ "ПриватБанк" у стовідсоткову державну власність.

Уже 19 грудня, після оголошення про націоналізацію "ПриватБанку", українці зняли близько 2 млрд готівки з банкоматів "ПриватБанку". 21 грудня позаминулого року "ПриватБанк" перейшов у державну власність.

23 червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати "ПриватБанк" на 38,5 млрд грн. У НБУ заявили про невиконання екс-власниками "ПриватБанку" взятих до 1 липня зобов'язань. У грудні "ПриватБанк" було докапіталізовано ще на 16 млрд грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів