У НАНУ заявляють, що проект держбюджету-2016 ставить під загрозу існування науки в Україні

Вчені стурбовані скороченням фінансування та реорганізацією

wikimapia.org

У Національній академії наук України заявляють, що проект держбюджету на 2016 рік ставить під загрозу існування науки в Україні. Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому прес-службою НАНУ.

Вчені висловлюють глибоку стурбованість оприлюдненим проектом держбюджету. Вони зазначають, що запропонована в ньому реорганізація наукової сфери суперечить новій та чинній редакції закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", передбачає механічне об'єднання всіх національних академій наук, позбавлення НАН України статусу головного розпорядника бюджетних коштів і катастрофічне скорочення обсягів фінансування Академії.

"Це не тільки позбавить вчених можливості самостійно визначати пріоритетні напрямки наукових досліджень, але і взагалі поставить під загрозу подальше існування науки в Україні. Слід також підкреслити, що зазначені кардинальні зміни в організації і фінансуванні наукових досліджень жодним чином не обговорювалися з науковим співтовариством нашої держави", - заявляють у НАНУ.

У тексті звернення зазначено, що стаття 30 проекту держбюджету грубо порушує Бюджетний кодекс України, оскільки до предмету регулювання закону про Державний бюджет не відносяться адміністративні відносини щодо реорганізації державних установ.

Новини за темою: БПП відмовляється голосувати за Держбюджет на 2016 р. на базі старого Податкового кодексу, – Луценко

"Ураховуючи ту загрозу, яка нависла над Національною академією наук, національними галузевими академіями наук України, у цілому над науковою сферою держави, у зв'язку з можливим прийняттям вказаного законопроекту "Про Державний бюджет України на 2016 рік", Національна академія наук України звертається до президента України, голови Верховної Ради України, прем'єр-міністра України та громадськості з проханням не допустити руйнування фундаментальної та прикладної науки в нашій країні, втрати вітчизняного інтелектуального потенціалу і, як наслідок, неминучої соціально-економічної деградації суспільства", - резюмується у зверненні.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України 30 листопада опублікувало на своєму інтернет-сайті проект державного бюджету України на 2016 р. Міністр фінансів Наталія Яресько пообіцяла внести проект бюджету на наступний рік разом із законопроектами низки реформ вже на цьому тижні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів