У МЗС РФ заявили, що Голодомор не був геноцидом виключно українців

В Україні сьогодні, 24 листопада, вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Министерство культуры Украины

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що Голодомор 1932-1933 років не є геноцидом виключно українського народу. Про це повідомили в прес-службі російського міністерства.

"У 30-х роках XX століття ув Радянському Союзі вибухнув сильний голод, який зачепив чимало народів. Він став спільною трагедією росіян, українців, казахів та інших народів країни і найбільшою гуманітарною катастрофою на території СРСР. Спроби представити ці трагічні події виключно як "геноцид українського народу" не мають нічого спільного ні з відновленням справедливості, ані з історичними фактами, вони носять політизований і антинауковий характер", – заявили в російському МЗС.

В Україні сьогодні, 24 листопада, вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Традиційно в четверту суботу місяця по всій країні проходять поминальні богослужіння, а також покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятних знаків.

У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку "Свічка пам'яті" у Києві вже взяли участь перші особи держави та всі бажаючі.

Зараз докладаються великі зусилля, щоб Голодомор 1932-1933 років був визнаний світовою спільнотою геноцидом українського народу. За словами президента України Петра Порошенка, трагедію визнали такою вже 15 держав.

Голодомор 1932-1933 років - акт геноциду українського народу, організований урядом СРСР в 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, який призвів до смерті від голоду 3,941 млн осіб. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів