Торік українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі впродовж років незалежності

Однією з причин є брак важливих сировинних ресурсів

У минулому році українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі за роки незалежності. Однією з причин є брак важливих сировинних ресурсів. 

Зокрема існує загроза закриття імпорту сірчаної кислоти, що може створити монополію на цей вид сировини.

Міжвідомча комісія з торгівлі повинна прийняти відповідне рішення наприкінці квітня. А ось питання функціонування ринку металобрухту вже зараз вирішується у Верховній Раді. 

Зареєстрований законопроект передбачає продовження дії підвищеного мита на експорт.

Як повідомлялося раніше, Україна відчувала гострий дефіцит металобрухту, для його подолання в Україні було введено мито на вивезення цієї стратегічної сировини за кордон. 

Брак металобрухту призводив до недозавантаженості і навіть зупинок українських металургійних підприємств, які працюють на експорт і приносять в країну валютну виручку.

«Коли металургійні заводи на мільярди доларів продають продукцію за кордон, то це не тільки мільйони людей отримують заробітну плату - це означає, що гривня стабільна і ціни не ростуть», заявив Віктор Галасюк, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва.

Проблеми сировини за оцінками металургів, є критичними і мають великий вплив на подальший розвиток галузі і в цілому української економіки.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів