У Миколаївському зоопарку народилося перше балканське черепашеня, на черзі ще двоє

Вага малюка - 7 грамів, довжина - майже 3 сантиметри

Черепахи у Миколаївському зоопарку Миколаївський зоопарк

В акватераріумі Миколаївського зоопарку вилупилося перше в потрійний кладці балканське черепашеня. Про це повідомила в Facebook прес-служба звіринця. Два яйця ще перебувають в інкубаторі, тому новонароджений поки в очікуванні братів і сестер.

"Батьки, 19-річний самець на прізвисько Мустафа і 18-річна самка Айше, минулого року були з'єднані в пару. Розмноження і кладка відбулися у новому літньому вольєрі для черепах. Кладка з 3 яєць відразу ж була викопана співробітниками і переміщена до спеціального інкубатора, де протягом 2 місяців підтримувалася температура 28 градусів і вологість 50-60%. Фахівці регулярно контролювали стан яєць за допомогою овоскопу. Після народження малюк пройшов всі необхідні вимірювальні процедури, його вага склала 7,7 г, довжина 2,8 см, після чого він був розміщений у спеціальному контейнері, де за ним ведеться догляд і спостереження", - йдеться в повідомленні.

Балканські черепахи живуть у Південній Європі - від Іспанії до заходу європейської частини Туреччини. Ці тварини віддають перевагу рівнинній місцевості, селяться в сухих степах і чагарниках. Балканські черепахи - вегетаріанці і в природі вони харчуються бобовими, конюшиною і люпином, однак доповнюють свій раціон равликами, слимаками, падаллю, фруктами і навіть фекаліями інших тварин. В умовах утримання в неволі вони їдять схожу їжу і мають чудовий апетит. Улюблені ласощі – фіги, полуниця і равлики. Кожні кілька днів вони п'ють воду і приймають ванну.

Кількість балканських черепах за останні десятиліття сильно скоротилася, оскільки за ними ведеться активне полювання: їх виловлюють для продажу, вживають в їжу, використовують панцирі для виготовлення сувенірної продукції.

За останні роки колекція черепах Миколаївського зоопарку значно зросла і зараз становить 29 видів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів