У Миколаївській області СБУ припинила використання держпідприємством російського ПО

Державний морський оператор закупив ІТ-продукцію виробництва Росії

Открытый источник

Співробітники Служби безпеки України припинили використання російського програмного забезпечення на одному із державних підприємств у Миколаївській обл.

Про це повідомляється на сторінці СБУ у Facebook.

"Правоохоронці встановили, що державний морський оператор, який має стратегічне значення для економіки та безпеки України у сфері водного транспорту, закупив небезпечну ІТ-продукцію виробництва Російської Федерації", – зазначили в СБУ.

Згідно з умовами договору, мовиться у повідомленні, російський виробник отримав можливість доступу через віддалене адміністрування до інформації та даних, використання яких могло порушити стале функціонування важливого інфраструктурного об’єкту.

Новини за темою: У Литві хочуть відмовитися від російського програмного забезпечення в держустановах

"СБУ поінформувало керівництво держпідприємства про виявлені загрози. Наразі загрози безпечному судноплавству локалізовано: використання програми виробництва Російської Федерації припинене, заблоковані канали її зв’язку із зовнішніми телекомунікаційними мережами, вживаються заходи для заміни російського ІТ-продукту на альтернативні програмні комплекси" – повідомили в СБУ.

Як повідомлялося, минулого року СБУ вилучила комп'ютерне обладнання у восьми компаніях, які використовували і реалізовували заборонене шпигунське програмне забезпечення російського виробництва. Тоді СБУ зазначила, що, починаючи з 2014 р., спеціальними розвідувальними органами РФ використовуються програми і технічні засоби для негласного отримання розвідувальної інформації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів