У МВС створили робочу групу з питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство

Проект передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань

Пресс-служба МВД Украины

Сьогодні, 10 липня, під головуванням заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук відбулося перше засідання постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності з виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Про це повідомляє прес-служба МВС.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

"Ніхто в українському суспільстві не має відчувати себе аутсайдером. Треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися в українське суспільство, встановити довірливі відносини між людиною та державою. Будь які форми дискримінації недопустимі у сучасній демократичній правовій Україні", - наголосила заступник міністра внутрішніх справ.

Вона додала, що в цьому контексті важливим є забезпечення фундаментального доступу до прав для осіб ромської національності.

Новини за темою: Аваков обговорив із послами "Великої сімки" боротьбу з контрабандою і погроми таборів ромів

"Необхідно врегулювати прогалини у законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг. Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій", - сказала Ковальчук.

"Офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. В ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини", - зазначила спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур.

Члени робочої групи затвердили проект плану своєї роботи. Серед пунктів документу: профілактична робота з населенням в місцях стихійних поселень ромів; забезпечення публічного порядку та безпеки в цих місцях; профілактика втягування у злочинну діяльність дітей ромської національної меншини; виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів та інші.

Нагадаємо, в ніч на неділю, 24 червня, на околиці Львова група підлітків у масках напала на табір ромів, у результаті чого загинув 24-річний ром, ще троє зазнало поранень. Поліція відкрила кримінальну справу за фактом вбивства і ще кількома статтями Кримінального кодексу. 

Всю зброю, якою завдавали пошкодження ромам, вилучили з місця події. Згодом стало відомо, що серед затриманих підлітків - десять учнів трьох львівських шкіл

Загалом поліція встановила 14 підозрюваних.

Зазначимо, в СБУ не виключають, що за нападом на ромів в Україні може стояти Росія.

У МЗС України прокоментували напад на табір ромів і висловили обурення, а представник ромських організацій заявив, що роми не "мститимуться" за подію. 

На даний момент відомо, що вісьмох підозрюваних у нападі на поселення ромів під Львовом суд заарештував на два місяці без права на заставу, а організатору нападу на табір ромів повідомили про підозру у вбивстві. 

Крім того, раніше Антон Геращенко заявляв, що організатор нападу на табір ромів отримував інструкції через соціальні мережі. Також йому обіцяли гроші за організацію подібних атак. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів